Квалификантка от Австрия спечели титлата от женския турнир “Алианц Къп”

18-09-2005 03:00
Австрийската тенисистка от индийски произход Тамира Пашек спечели титлата от международния турнир за жени с награден фонд 25 000 долара “Алианц Къп”, който се проведе на кортовете на ТК “Левски”. Пашек, която е възпитаничка на българския треньор Матей Пампулов, победи на финал Кристина Бароа (Гер) със 7/6(5) 6/3. 14-годишната Пашек започна с “уайлд кард” за квалификациите, тъй като няма класиране в световната ранглиста на WTA, и постигна седем поредни победи. Тя дублира титлата си с успех и в надпреварата на двойки заедно със Саня Анчич (Хър). Двете се наложиха в изключително оспорвания финал, продължил около 3 часа, Жоана Кортез (Браз) и Каролина Косинска (Пол) с 6/7(9) 6/2 6/4. Тамира Пашек се смята за една от големите бъдещи звезди на женския тенис. Турнирът в София бе едва втори в кариерата й при жените, като преди това австрийката от индийски произход достигна до полуфиналите в Атина, Гърция ($10 000) през март. Пашек спечели титлата от “Ориндж Боул” до 14 г. през декември и стигна до финала на “Уимбълдън” за девойки до 18 г. преди три месеца. Най-добре от българските тенисистки на турнира “Алианц Къп” се представи националката ни за “Фед Къп” Мария Пенкова. Седмица след като спечели титлата от държавното лично първенство за жени, тя достигна до четвъртфиналите на международния турнир. Димана Кръстевич и Таня Германлиева отпаднаха във втория кръг, Лора Станчева и Таня Стоименова бяха отстранени в първия кръг, а останалите българки не успяха да преодолеят квалификациите. -a?page=news&nid=116/a-bВсички резултати от турнираb-a-