Григор Димитров на осминафинал в Ница

22-05-2012 03:00

Първата ракета на България Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира в Ница на червени кортове с награден фонд 450 хиляди евро, след като победи Дуди Села от Израел със 7:5, 6:1. На осминафиналите лидерът на националния отбор излиза срещу Жил Симон.

Григор в Ница

Първият сет започна трудно за тръгналия от квалификациите Гришо, който трябваше да отразява точка за пробив още при първото си подаване, но все пак успя да спечели сервис-гейма си. Веднага след това той имаше няколко възможности за пробив и успя да се възползва от шестия си брекпойнт, за да поведе с 2:0. Стигна се до 5:1, но Села успя да изравни при 5:5. Димитров взе подаването си, а после стигна до три сетбола и реализира втория.

Втората част бе тотално доминирана от българския тенисист. Той даде само един гейм на съперника си и спечели още първия мачбол, до който стигна.

За успеха си Гришо заработи общо 32 точки за класацията на АТР, където е №95, като и 6885 евро. Следващият съперник на Димитров е поставеният под номер две в схемата Жил Симон. Французинът, който е №12 в света, е спечелил и двата си мача срещу Димитров.