Меню Вход

Известни са четвъртфиналистите сингъл и финалистите по двойки на турнир от Тенис Европа до 16 г. в Бургас

Известни са четвъртфиналистите сингъл и финалистите по двойки на турнир от Тенис Европа до 16 г. в Бургас
15-10-2020 18:08
Днес станаха ясни четвъртфиналистите на международната надпревара за юноши и девойки до 16 годишна възраст. Състезанието се провежда на кортовете на ТК" Авеню" в Бургас и е от трета категория на Тенис Европа.

 

Резултати:

Юноши, 1/8-финали:

№1 Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София) – Мете Косеглу (Турция) 6-1, 6-0

Димитър Чилов (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) – №5 Борислав Златанов (ТК "Пазарджик", гр.Пазарджик) 6-2, 6-2

Робен Гавани (ТК "МГ Спорт", София) – №4 Рафаел Зард (ТК "Диана", гр.София) 6-4, 6-1

Димитър Байчев (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) – №8 Ливиу Попирлан (Румъния) 3-6, 3-6

№7 Димитър Пенчев (ТК "Кристи", гр.Дряново) – Христиан Биджев (ТК "Диана", гр.София) 6-0, 6-3

№3 Дейвид Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) – Глиб Секачов (Украйна) 6-2, 7-5

№6 Александър Василев (ТК "Черно море Елит", гр.Варна) – Ахмет Атабай (Турция) 7-6(3), 6-0

№2 Георги Георгиев (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) – Християн Боримечков (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив) 6-0, 6-2


Девойки, 1/8-финали:

№1 Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) – Мила Георгиева (ТК "Малееви", гр.София) 6-2, 6-2

№8 Андреа Дукова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – Александра Матева (ТК "Авеню", гр.Бургас) 6-4, 6-2

Лидия Енчева (ТК "Силистра", гр.Силистра) – №1 Найра Геворкян (Русия) 1-6, 3-6

№6 Ива Иванова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) – Каталина Петрова (ТК "ЦСКА - Завинаги", гр.София) 6-3, 6-1

№7 Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) – Мария Весели (Румъния) 1-6, 2-6

№4 Александра Габровска (ТК "ЦСКА - Завинаги", гр.София) – Маргарита Петрова (Русия) 6-0, 6-0

Илона Касабова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) – №5 Сапир Коен (Израел) 1-6, 2-6

№2 Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) – Виктория Санкийска (ТК "Малееви", гр.София) 6-1, 6-0


За финала по двойки при юношите се класираха Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София) и Дейвид Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) срещу Георги Георгиев (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) и Борислав Златанов (ТК "Пазарджик", гр.Пазарджик).


За титлата на двойки при девойките ще играят Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) и Ива Иванова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) срещу Сапир Коен (Израел) и Найра Геворкян (Русия).

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsВимакс Клима
Медийни партньори
ПартньориММСБългарски спортен тотализаторБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+