Меню Вход

Симеонов и Лазаров– шампиони по двойки на „Санта Марина Джуниър Къп"

Симеонов и Лазаров– шампиони по двойки на „Санта Марина Джуниър Къп
25-09-2020 17:48
Дейвид Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) и Джордж Лазаров (ТК "Дема", гр.София) спечелиха титлата при юношите по двойки на „Санта Марина Джуниър Къп".

 

Надпреварата от пета категория на международната федерация по тенис ITF се провежда на кортовете на Тенис център Санта Марина в едноименния ваканционен комплекс в Созопол .

Във финала на двойки при юношите Дейвид Симеонов и Джордж Лазаров победиха с 6-3, 6-4 Никола Керемедчиев (ТК "Локомотив 1929", София) и Максим Хорозов (ТК "Джуниър Про", Пловдив).



На двойки при девойките румънките Риана Кореча и Александра Йордаче победиха с 6-3, 6-0 Елена Кралева (ТК "Авеню", гр.Бургас) и Александра Габровска (ТК "ЦСКА - Завинаги", гр.София).


Днес станаха ясни и четвърфиналите на сингъл.

За място на финала при юношите ще играят Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София) срещу Максимилиан Борисов (ТК "15:40", гр.София) и Веселин Киселков (ТК "Авеню", гр.Бургас) срещу Динко Динев (ТК "Авеню", гр.Бургас).


Юноши, 1/4-финали:

№1 Денислав Проданов – №6 Максим Хорозов 6-4, 6-2

Максимилиан Борисов – Михаил Иванов 6-3, 6-1

№3 Веселин Киселков – №8 Георгиус Нухакис (Гърция) 6-7(4), 7-5, 6-1

№2 Динко Динев – №7 Владимир Попов 6-4, 3-6, 6-4


На полуфиналите при девойките ще играят Лия Каратанчева (ТК "Левски", гр.София) срещу румънката Александра Йордаче и Беатрис Спасова (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) срещу Елена Кралева (ТК "Авеню", гр.Бургас).


Девойки, 1/4-финали:

Каталина Петрова – №6 Александра Йордаче (Румъния) 4-6, 1-6

№3 Лиа Каратанчева – №5 Мирела Шкумбова 6-1, 1-6, 6-1

№7 Беатрис Спасова – №4 Стела Пеева 6-0, 3-1 отказване на Пеева

№2 Елена Кралева – Йоана Константинова 6-3, 6-4

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsВимакс Клима
Медийни партньори
ПартньориММСБългарски спортен тотализаторБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+