Бургас беше домакин на петото състезание до 9 и 10 г. от веригата „Киндер +“

21-09-2020 12:47
На кортовете на ТК"Авеню" в Бургас се проведе пети турнир до 9 и 10 годишна възраст от веригата „Kinder Joy of moving Tennis Trophy".

България се включва в програмата за четвърта поредна година. След отлаганията поради епидемията от коронавирус, в календара на БФТ се предвидени 6 турнира във възрастовите групи до 9 и 10 г. и 4 турнира до 11 и 12 г. В тях децата ще се съревновават помежду си, за да излъчат представителите за международните финали.

Финалният международен турнир ще се проведе през м. ноември в „Рафа Надал Академи" в Майорка, Испания. В него се очаква да участват също така националните шампиони по този проект от много европейски страни.

При момчетата до 9 г. Даниел Стоянов (ТК "Нефтохимик", гр.Бургас) постигна втора турнирна победа. Във финала Стоянов победи с 4-1 Кирил Георгиев-Хинков (ТК "1882", гр.София). В спор за третото място Филип Ненчев (ТК "Враца 2013", гр.Враца) се наложи с 4-2 над Костадин Спасов (ТК "Спорт Палас", гр.Сливен).

При момичетата до 9 г. Лара Борисова (ТК "1882", гр.София) постигна трета турнирна победа. Във финала Борисова се наложи с 4-0 над победителката от втория турнир Рая Маркова (ТК "Розова долина", гр.Казанлък). В мач за третото място Мария Златева (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) победи с 4-1 Мария Халявко (ТК "Авеню", гр.Бургас).

При момчетата до 10 г. Пламен Колев (ТК "Про спорт", гр.София) записа втора поредна победа. Във финала Колев победи с 4-0 Димитър Топчийски (ТК „Авеню", гр. Бургас). В спор за третото място Симеон Луканов (ТК "Славия", гр.София) се наложи с 4-0 над Дениз Билир (ТК "Спартак", гр.Варна).

При момичетата до 10 г. Радина Средкова (ТК "Про спорт", гр.София) се наложи на финала с 4-1 над победителката от първите три турнира Кристина Кънева (ТК „Албена", гр. Пловдив). В мач за третото място Дара Димитрова (ТК "Про спорт", гр.София) спечели с 4-1 срещу Дина Динева (ТК „Авеню", гр. Бургас).

Финалното класиране ще се изготви на база общия брой точки от изиграните турнири, като всеки състезател трябва да е участвал в поне 4 (четири) от общо шестте турнира до 9 и 10 г. и в поне 3 (три) от общо четирите турнира до 11 и 12 г. Класираните състезатели на първо място в крайните ранглисти ще получат възможността да участват във финалния световен турнир в Испания, като разходите по участието ще бъдат поети от БФТ.