Пловдив посрещна турнир до 11 и 12 г. от веригата „Киндер +“

14-09-2020 18:21
През уикенда на кортовете на ТК "Локо 98", гр.Пловдив се проведе третия турнир до 11 и 12 годишна възраст от веригата „Kinder Joy of moving Tennis Trophy".

България се включва в програмата за четвърта поредна година. След отлаганията поради епидемията от коронавирус, в календара на БФТ се предвидени 6 турнира във възрастовите групи до 9 и 10 г. и 4 турнира до 11 и 12 г. В тях децата ще се съревновават помежду си, за да излъчат представителите за международните финали.

Финалният международен турнир ще се проведе през м.ноември в „Рафа Надал Академи" в Майорка, Испания. В него се очаква да участват също така националните шампиони по този проект от много европейски страни.

При момчетата до 11 г. Виктор Атанасов (ТК "Осогово Елит", гр.Кюстендил) спечели втора турнирна победа. Във финала Атанасов се наложи с 6-2 над Калоян Шиков (ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол). В спор за третото място Мартин Бонев (ТК "Димитровград") победи с 6-4 Борис Начев (ТК „Бароко", гр. София).

При момичетата до 11 г. Андрея Глушкова (ТК "Дема", гр.София) постигна втора турнирна победа. Във финала Глушкова победи с 6-4 Анастасия Бързакова (ТК "Славия Бомел 9", гр.София ). В мач за третото място Никол Иванова (ТК "Бароко Спорт", гр.София) се наложи с 6-4 над Александра Рангелова (ТК "Локо 98", гр.Пловдив).

При момчетата до 12 г. Николай Бунчев (ТК "Малееви", гр.София) победи във финала с 6-1 Дейвид Илиев (ТК "Локомотив", гр.Пловдив). В спор за третото място Тео Димов (ТК "Диана", гр.София) се наложи с 6-1 над Ангел Попов ТК ("Пиронкови", гр.Пловдив).

При момичетата до 12 г. втора турнирна победа спечели Валерия Гърневска (ТК "Българов", гр.Габрово). Във финала Гърневска победи с 6-2 Рафаела Симеонова (ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол). В мач за третото място Дея Недкова (ТК "Дема", гр.София) се наложи с 6-2 над Олга Кочеткова (ТК "Черно море Елит", гр.Варна).

Александра Рангелова (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) получи наградата за честна игра.

Финалното класиране ще се изготви на база общия брой точки от изиграните турнири, като всеки състезател трябва да е участвал в поне 4 (четири) от общо шестте турнира до 9 и 10 г. и в поне 3 (три) от общо четирите турнира до 11 и 12 г. Класираните състезатели на първо място в крайните ранглисти ще получат възможността да участват във финалния световен турнир в Испания, като разходите по участието ще бъдат поети от БФТ.