Меню Вход

133 тенис таланти участваха в квалификациите на Държавното първенство до 14 г. в София

133 тенис таланти участваха в квалификациите на Държавното първенство до 14 г. в София
17-08-2020 17:35
Днес завършиха квалификациите на Държавно лично първенство по тенис на открито за юноши и девойки до 14 годишна възраст. Надпреварата от календара на БФТенис се провежда на кортовете на ТК "15:40", гр.София. В пресявките взеха участие 133 тенисисти (81 юноши и 52 девойки).

 

Основна схема ще бъде съставена от по 32 участника (24 директно приети + 8 квалфикации).


Успешно квалификациите при юношите преминаха Рафаел Зард (ТК "Диана", гр.София), Виторио Станков(ТК "Левски", гр.София), Арис Бахлул (ТК "Малееви", гр.София) , Емил Андреев (ТК "Черно море Елит ", гр.Варна), Александър Сеизов (ТК "Левски", гр.София), Добромир Манолов (ТК "Диана", гр.София), Ивайло Михалев (ТК "Спорт Палас", гр.Сливен) и Виктор Атанасов (ТК "Осогово Елит", гр.Кюстендил).


Резултати, юноши, финален кръг на квалификациите:

Рафаел Зард (ТК "Диана", гр.София)- Мартин Ботушаров (ТК "Пазарджик", гр.Пазарджик) 6-0, 6-0

Виторио Станков(ТК "Левски", гр.София) - Адриан Янакиев (ТК "1882", гр.София) 2-6, 6-4, 10-3

Арис Бахлул (ТК "Малееви", гр.София) - Крум Савов (ТК "Про спорт", гр.София) 7-6(1), 6-3

Емил Андреев (ТК "Черно море Елит ", гр.Варна) - Иван Павлевски (ТК "Престиж", гр.Велико Търново) 6-4, 5-7, 10-7

Александър Сеизов (ТК "Левски", гр.София) - Борис Борисов (ТК "15:40", гр.София) 6-4, 6-2

Добромир Манолов (ТК "Диана", гр.София) - Александър Толев (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив) 6-0, 4-6, 10-6

Ивайло Михалев (ТК "Спорт Палас", гр.Сливен) - Руси Георгиев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград) 6-1, 6-3

Виктор Атанасов (ТК "Осогово Елит", гр.Кюстендил) - Александър Малинов (ТК "Малееви", гр.София) 6-0, 6-0



За основната схема при девойките се класираха: Брияна Иванова (ТК "Про спорт", гр.София), Анастасия Бързакова (ТК "Славия Бомел 9", гр.София), Габриела Иванова (ТК "Черноморец ", гр.Бургас), Анджелина Костова (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив), Ванеса Пилевска (ТК "Благоевград", гр.Благоевград), Рафаела Симеонова (ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол), Ема Томова (ТК "Про спорт", гр.София)и Силвия Стайкова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора).


Резултати, девойки, финален кръг на квалификациите:

Брияна Иванова (ТК "Про спорт", гр.София)- Златина Ангелова (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) 6-4, 4-2 л.з.

Анастасия Бързакова (ТК "Славия Бомел 9", гр.София)-Стелиана Гичева (ТК "Нова Загора", гр.Нова Загора) 6-2, 6-2

Габриела Иванова (ТК "Черноморец ", гр.Бургас)-Моника Сотирова (ТК "Левски", гр.София) 6-0, 6-1

Анджелина Костова (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив) - Алиса Борисова (ТК "1882", гр.София) 7-5, 6-4

Ванеса Пилевска ( ТК "Благоевград", гр.Благоевград) - Дея Недкова (ТК "Дема", гр.София) 6-1, 6-1

Рафаела Симеонова (ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол) - Ивелина Христова(ТК "Супер Спорт", гр.Варна) 6-3, 6-2

Ема Томова (ТК "Про спорт", гр.София) - Сирма Николова (ТК "Левски", гр.София) 6-2, 6-3

Силвия Стайкова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) - Андрея Глушкова (ТК "Дема", гр.София) 5-7, 6-4, 10-5


Програма:

18.08. - първи кръг основна схема
19.08. - втори кръг основна схема и втори кръг двойки
20.08. - 1/4 финали основна схема и 1/2 двойки
21.08. - 1/2 финали основна схема и ФИНАЛИ
22.08. - ФИНАЛИ

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsВимакс Клима
Медийни партньори
ПартньориММСБългарски спортен тотализаторБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+