80 деца до 9 и 10 г. взеха участие в турнир от веригата „Киндер +“ в Хасково

16-08-2020 17:17
При изключителен интерес се проведе турнир до 9 и 10 годишна възраст от веригата „Kinder Joy of moving Tennis Trophy". Надпреварата се проведе на кортовете на ТК "Хасково", гр.Хасково.

България се включва в програмата за четвърта поредна година. След отлаганията поради епидемията от коронавирус, в календара на БФТ се предвидени 6 турнира във възрастовите групи до 9 и 10 г. и 4 турнира до 11 и 12 г. В тях децата ще се съревновават помежду си, за да излъчат представителите за международните финали.

Финалният международен турнир ще се проведе през м. ноември в „Рафа Надал Академи" в Майорка, Испания. В него се очаква да участват също така националните шампиони по този проект от много европейски страни.

При момчетата до 9 г. първото място спечели Даниел Стоянов (ТК „Нефтохимик", гр. Бургас). Във финала Стоянов победи с 4:0 Дамян Аврамовски (ТК "Бароко Спорт", гр.София). В спор за третото място Алекс Сархачев (ТК "15-40", гр. София) се наложи с 4:2 над Стефан Телкеджиев (ТК „Локо 98", гр. Пловдив).

Лара Борисова (ТК „1882", гр. София) триумфира с първото място при момичетата до 9 г. Във финала Борисова победа с 4:1 Мария-Магдалена Янакиева (ТК „Хасково"). В мач за третото място Рая Маркова (ТК "Розова долина", гр.Казанлък) се наложи с 4-0 над Натали Йорданова (ТК "Авеню", гр.Бургас).

Димитър Топчийски (ТК „Авеню", гр. Бургас) пък спечели първото място при момчетата до 10 г. Във финалната среща Димитър Топчийски победи с 4-0 Адриан Христов (ТК "Дема", гр.София). В спор за третото място Георги Георгиев (ТК „Албена", гр. Пловдив) се наложи с 5-4 над Симеон Луканов (ТК "Славия", гр.София). Димитър Топчийски получи и награда за честна игра.

Кристина Кънева (ТК „Албена", гр. Пловдив) завоюва първото място при момичетата до 10 г. Кристина Кънева победи във финала с 4-2 Дина Динева (ТК „Авеню", гр. Бургас). В мач за третото място Дария Халявко (ТК „Авеню", гр. Бургас) се наложи с 5-4 над Каролина Костова (ТК "Локомотив ", гр.Пловдив).

Финалното класиране ще се изготви на база общия брой точки от изиграните турнири, като всеки състезател трябва да е участвал в поне 4 (четири) от общо шестте турнира до 9 и 10 г. и в поне 3 (три) от общо четирите турнира до 11 и 12 г. Класираните състезатели на първо място в крайните ранглисти ще получат възможността да участват във финалния световен турнир в Испания, като разходите по участието ще бъдат поети от БФТ. През следващата седмица са предвидени турнири до 9 и 10 г. на кортовете на ТК "Плевен 90", гр.Плевен и до 11 и 12 г. с домакин ТК "Черно море Елит ", гр.Варна.