Меню Вход

Завършиха квалификациите на Държавното лично първенство до 12 г. в София

Завършиха квалификациите на Държавното лично първенство до 12 г. в София
10-08-2020 15:08
Днес завършиха квалификациите на Държавно лично първенство по тенис на открито за момчетата и момичета до 12 год. Надпреварата от календара на БФТенис се провежда на кортовете на ТК "Дема", гр.София. Основните схеми при момчетата и момичетата ще бъдат съставени от по 32 участника (24 директно приети + 8 от квалификациите).

 

Пресявките при юношите бяха преминати успешно от Димитър Кисимов (ТК "Про спорт", гр.София), Кристиян Стефанов (ТК "ЦСКА - Завинаги", гр.София), Филип Костадинов (ТК "Славия Бомел 9", гр.София), Симеон Кръстев (ТК "Албена", гр.Пловдив), Антон Петров (ТК "Славия Бомел 9", гр.София), Самуил Пешев (ТК "Диана", гр.София), Калоян Шиков (ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол) и Георги Филев (Георги Филев).


Юноши, квалификация, 4 (финален) кръг:

Димитър Кисимов (ТК "Про спорт", гр.София) - Мартин Латинчев (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 6:1, 6:2

Кристиян Стефанов (ТК "ЦСКА - Завинаги", гр.София) - Ивайло Кръстев (ТК "Албена", гр.Пловдив) 6:3, 6:4

Филип Костадинов (ТК "Славия Бомел 9", гр.София) - Стелиян Апостолов (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив) 6:0, 6:2

Симеон Кръстев (ТК "Албена", гр.Пловдив) - Васил Русанов (ТК "НСА", гр.София) 6:4, 6:3

Антон Петров (ТК "Славия Бомел 9", гр.София) - Димитър Топчийски (ТК "Авеню", гр.Бургас) 1:6, 6:4, 10-4

Самуил Пешев (ТК "Диана", гр.София) - Борис Начев (ТК "Бароко Спорт", гр.София) 6:2, 4:6, 10:2

Калоян Шиков (ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол) - Светлозар Цветков (ТК "Албена", гр.Пловдив) 6:2, 6:0

Георги Филев (Георги Филев) - Максим Ангелов (ТК "Враца 2013", гр.Враца) 6:0, 6:0


При девойките също са ясни победителките от квалификациите. Това са: Мария Чалъкова (ТК "15:40", гр.София), Антония Станева (ТК "Славия Бомел 9", гр.София), Александра Рангелова (ТК "Локо 98", гр.Пловдив), Теодора Дамаскинова (ТК "15:40", гр.София), Дея Недкова (ТК "Дема", гр.София), Адриана Раванова (ТК "1882", гр.София), Радина Средкова (ТК "Про спорт", гр.София) и Рафаела Симеонова (ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол)


Девойки, квалификация, 3 (финален) кръг:

Мария Чалъкова (ТК "15:40", гр.София) - Мария Димова (ТК "Академик 83", гр.Пловдив) 6-2, 6-3

Антония Станева (ТК "Славия Бомел 9", гр.София) - Ева Колева (ТК "Дема", гр.София) 7-5, 4-6, 10-5

Александра Рангелова (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) - Стефания Тончева (ТК "Про спорт", гр.София) 6-2, 4-6, 10-6

Теодора Дамаскинова (ТК "15:40", гр.София) - Дарина Христова (ТК "Джуниър Про", Пловдив) 6-1, 6-0

Дея Недкова (ТК "Дема", гр.София) - Мира Върбанова (ТК "Дема", гр.София) 6-2, 6-3

Адриана Раванова (ТК "1882", гр.София) - Рая Иванова (ТК "Хасково", гр.Хасково) 6-3, 6-2

Радина Средкова (ТК "Про спорт", гр.София) - Мария Димитрова (ТК "Дема", гр.София) 4-6, 7-5, 12-10

Рафаела Симеонова (ТК "Ямбол 2005", гр.Ямбол) - Андрея Глушкова (ТК "Дема", гр.София) 6-1, 6-2


Програма:

11 август (вторник) – първи кръг единично

12 август (сряда) – втори кръг единично + четвъртфинали двойки

13 август (четвъртък) – четвъртфинали единично + полуфинали двойки

14 август (петък) – полуфинали единично + финали двойки

15 август (събота) – финали единично

Програмата може да бъде променена в зависимост от броя участници, метеорологичните условия и т.н.

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsВимакс Клима
Медийни партньори
ПартньориММСБългарски спортен тотализаторБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+