Националите на България до 12 г. започват срещу Италия на финалите на осемте най-добри отбора на Европа

13-02-2020 21:46
Националите на България до 12 г. (момчета) започват срещу Италия на финалите на Европейската зимна купа във Веска (Чехия).

При успех българчетата ще играят на полуфинал срещу Румъния или Холандия.

Нашите момчета спечелиха второто място на турнир в Чехия и се класираха за финалите. Там родните таланти елиминираха Люксембург и Белгия и отстъпиха само на домакините от Чехия.

България е в състав Иван Иванов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна), Димитър Кисимов (ТК "Про спорт", гр.София) и Виторио Станков (ТК "Левски", гр.София) с треньор Робърт Сократов.

За финалите на осемте най-добри отбора на Европа участват тимовете на България, Италия, Румъния, Холандия, Русия, Словения, Франция и Чехия.