Меню Вход

Известни са полуфиналите на сингъл и финалите по двойки на Държавното първенство на закрито до 18г. в Бургас

Известни са полуфиналите на сингъл и финалите по двойки на Държавното първенство на закрито до 18г. в Бургас
15-01-2020 17:08
Днес станаха ясни полуфиналите на сингъл и финалите по девойки на Държавното лично първенство по тенис на закрито за юноши и девойки до 18 годишна възраст.

 

Надпреварата се провежда на кортовете на ТК"Авеню" в Бургас.


На полуфиналите на сингъл при юношите Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София), поставен под номер 1, ще играе срещу номер 5 Мерт Рамадан (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково). Проданов се наложи със 7:6(3), 6:2 над Александър Темов (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София), Рамадан елиминира с 6:0, 6:1 Михаел Михайлов (ТК "15:40", гр.София). В другия полуфинал съперници ще бъдат №2 в схемата Васил Димитров (ТК "НСА", гр.София) и Янаки Милев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив). Димитров победи с 6:4, 6:2 Ивайло Дечев (ТК "Авеню", гр.Бургас), а Милев направи обрат и се наложи с 4:6, 6:3, 6:4 над Максим Хорозов (ТК "Джуниър Про", Пловдив).


Резултати, юноши, 1/4-финали :

№1 Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София) – № 7 Александър Темов (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 7:6(3), 6:2

№5 Мерт Рамадан (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) – №4 Михаел Михайлов (ТК "15:40", гр.София) 6:0, 6:1

№8 Янаки Милев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) – Максим Хорозов (ТК "Джуниър Про", Пловдив) 4:6, 6:3, 6:4

№2 Васил Димитров (ТК "НСА", гр.София) – №6 Ивайло Дечев (ТК "Авеню", гр.Бургас) 6:4, 6:2



Първата поставена при девойките Даря Шаламанова (ТК "Дема", гр.София) ще играе на полуфиналите срещу четвъртата в схемата Никол Русева (ТК "Кристи", гр.Дряново). Шаламанова елиминира с 6:3, 6:2, а Русева се наложи с 6:1, 6:3 над Симона Георгиева (ТК "Супер Спорт", гр.Варна). В другата полуфинална среща съпернички ще бъдат Елена Кралева (ТК "Авеню", гр.Бургас) и Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив). Кралева се наложи с 6:2, 6:1 над Лилия Димова (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково), а Любенова продължи без игра срещу Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас).

Девойки, 1/4-финали :

№1 Даря Шаламанова (ТК "Дема", гр.София) – Лия Пенчева (ТК "Изида", гр.Добрич) 6:3, 6:2

№4 Никол Русева (ТК "Кристи", гр.Дряново) – Симона Георгиева (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) 6:1, 6:3

Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) –

№3 Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас) б.и

№5 Елена Кралева (ТК "Авеню", гр.Бургас) – №2 Лилия Димова (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) 6:2, 6:1


За титлата по двойки при юношите ще играят Александър Николов (ТК "Диана", гр.София) и Янаки Милев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) срещу Мерт Рамадан (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) и Максим Хорозов (ТК "Джуниър Про", Пловдив).

За финала на двойки при девойките се класираха Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас) и Елена Кралева (ТК "Авеню", гр.Бургас) срещу Никол Русева (ТК "Кристи", гр.Дряново) и Лилия Димова (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково).


Всички срещи в спортната зала на тенис клуб „Авеню" могат да бъдат наблюдавани безплатно от любителите на тениса. Турнирен директор е Николай Манчев, а главен съдия Николай Пръвчев. Полуфиналите при юношите започват утре от 9.00 часа, а след това са мачовете при девойките. След края им ще се играят и финалите в турнирите по двойки.


Програма :

16.01.2020 (четвъртък) - 1/2-финали единично; финали двойки

17.01.2020 (петък) - финали единично

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център Спортмед
Медийни партньори
ПартньориММСБългарски спортен тотализаторБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+