Григор Димитров донесе първа победа за България на ATP Cup, изравнихме резултата срещу Великобритания

03-01-2020 15:22
Григор Димитров донесе първата победа на България на новия отборен турнир ATP Cup. Димитров победи с 2:6, 6:4, 6:1 Даниел Евънс, като по този начин изравни резултата в дуела с Великобритания – 1:1 победи.

Григор не започна добре мача и след като взе първия си сервис гейм, той допусна три последователни пробива и макар да върна един за 2:4, загуби сета с 2:6 за 35 минути. Вторият сет тръгна гейм за гейм, като позитивите в играта на Димитров се увеличиха и той стигна до пробив за 4:2, след което го затвърди и остана на гейм от победа в сета. При 5:3 Григор допусна пробив, но въпреки това стигна до нов брейк за 6:4.
В решителния трети сет Димитров започна много уверено и набързо поведе с 3:0. Григор се поизмъчи в петия гейм и макар да даде два брейкбола, поведе с 4:1, след което проби съперника за 5:1. Последва сервис гейм на нула за крайното 6:1.

В решителната среща по двойки Адриан Андреев и Александър Лазаров ще играят срещу Джейми Мъри и Джо Солсбъри.

По-рано днес в първия двубой на единично Камерън Нори победи в 3 сета Димитър Кузманов.