Меню Вход

Известни са полуфиналите на сингъл и финалите по двойки на Държавното лично първенство до 16 г. в Бургас

Известни са полуфиналите на сингъл и финалите по двойки на Държавното лично първенство до 16 г. в Бургас
18-12-2019 16:44
Днес на кортовете на ТК "Авеню", гр.Бургас се изиграха четвъртфиналите на сингъл и полуфиналите по двойки на Държавното лично първенство по тенис на закрито юноши и девойки до 16 годишна възраст. Надпреварата е организирана от Българската федерация по тенис и ТК "Авеню".

 

Първите четирима поставени при юношите се класираха за полуфиналите. За място на финала ще играят Илиян Радулов (ТК "Тракия", гр.Пловдив) срещу Янаки Милев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) и Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София) срещу Адрияно Дженев (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив).


Резултати, 1/4 – финали , юноши :

Илиян Радулов (ТК "Тракия", гр.Пловдив) – Дейвид Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) 7-5, 7-6(2)

Янаки Милев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) – Георги Георгиев (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) 6-4, 6-4

Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София) – Александър Николов (ТК "Диана", гр.София) 6-1, 6-3

Адрияно Дженев (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) – Драгомир Драганов (ТК "Авеню", гр.Бургас) 6-2, 6-1


На полуфиналите при девойките ще играят Катерина Димитрова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) срещу Михаела Цонева (ТК "Кристи", гр.Дряново) и Денислава Глушкова (ТК "Дема", гр.София) срещу Лия Пенчева (ТК "Изида", гр.Добрич). 


Резултати, 1/4 – финали , девойки :

Катерина Димитрова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) – Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) 6-3, 6-3

Михаела Цонева (ТК "Кристи", гр.Дряново) – Цвета Радева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) 6-2, 6-1

Лия Пенчева (ТК "Изида", гр.Добрич) – Андреа Дукова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 6-1, 6-2

Денислава Глушкова (ТК "Дема", гр.София) – Ангела Ганева (ТК "Кристи", гр.Дряново) 6-1, 6-2


За финала на двойки при юношите се класираха Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София) и Илиян Радулов (ТК "Тракия", гр.Пловдив) срещу Михаил Иванов (ТК "Локомотив 1929", София) и Драгомир Драганов (ТК "Авеню", гр.Бургас).

Марков и Радулов победиха с 6-3, 6-4 Александър Николов (ТК "Диана", гр.София) и Димитър Пенчев (ТК "Кристи", гр.Дряново). Иванов и Драганов се наложиха с 6-3, 6-4 над Адрияно Дженев (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) и Янаки Милев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив).

За финала на двойки при девойките се класираха Катерина Димитрова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) и Михаела Цонева (ТК "Кристи", гр.Дряново) срещу Виктория Лазарова (ТК "Диана", гр.София) и Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив).

Димитрова и Цонева победиха с 6-3, 6-2 Йоанна Радулова (ТК "Тракия", гр.Пловдив) и Ангела Ганева (ТК "Кристи", гр.Дряново). Лазарова и Любенова се наложиха с 6-4, 6-4 над Лия Пенчева (ТК "Изида", гр.Добрич) и Анастасия-Александра Николова (ТК "Супер Спорт", гр.Варна).


Програма :

19.12.2019 1/2 финали единично; финали двойки

20.12.2019 финали единично

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център СпортмедБУЛИНС
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+