Меню Вход

Четири българчета се класираха за полуфиналите на "Барокко Къп 2019"

Четири българчета се класираха за полуфиналите на
15-11-2019 16:42
4 родни тенисисти се класираха за втория кръг на турнира за юноши и девойки от пета категория на ITF в София. Състезатели от 20 различни държави участват на "Барокко Къп 2019". Срещите се провеждат на закрито - на твърдите кортове на СК „Барокко спорт". Организатори на надпреварата са Българската федерация по тенис и ТК „Барокко спорт".

 

За полуфиналите при юношите се класираха Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София) и Веселин Киселков (ТК "Авеню", гр.Бургас).

Номер 1 в схемата Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София) победи с 6-3, 6-3. Мориц Стоегер (Германия). За място на финала Проданов ще играе срещу Мартин Павелски (Полша). Павелски елиминира с 6-4, 6-2 Симеон Костов (ТК "Авеню", гр.Бургас). №7 Веселин Киселков (ТК "Авеню", гр.Бургас) се наложи над №3 Мухамед Ерел (Турция) със 7-6(2), 6-1. На полуфиналите Киселков ще играе срещу номер 2 в схемата Марсел Камровски от Полша.

Резултати, юноши :

№1 Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София) – Мориц Стоегер (Германия) 6-3, 6-3

№7 Веселин Киселков (ТК "Авеню", гр.Бургас) – №3 Мухамед Ерел (Турция) 7-6(2), 6-1

Симеон Костов (ТК "Авеню", гр.Бургас) – Мартин Павелски (Полша) 4-6, 2-6


За полуфиналите при девойките се класираха Михаела Цонева (ТК "Кристи", гр.Дряново) и Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас). Цонева победи с 6-1, 7-5 Миа Чудежова (Словакия). За място на финала Михаела ще играе срещу Невена Коларевич (Сърбия). Коларевич елиминира с 6-3, 6-1 Мирела Шкумбова (ТК "Дема", гр.София). Пеева победи Йоана Димитреску (Румъния) с 6-1, 3-6, 6-2. На полуфиналите Пеева ще играе срещу втората поставена Александра Симева (Македония). Симева победи трудно в три сета с 6-4, 1-6, 6-2 Ралица Александрова (ТК "НСА", гр.София).

Резултати, девойки :

Михаела Цонева (ТК "Кристи", гр.Дряново) – Миа Чудежова (Словакия) 6-1, 7-5

Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас) – Йоана Димитреску (Румъния) 6-1, 3-6, 6-2

Мирела Шкумбова (ТК "Дема", гр.София) – Невена Коларевич (Сърбия) 3-6, 1-6

№7 Ралица Александрова (ТК "НСА", гр.София) – №2 Александра Симева (Македония) 4-6, 6-1, 2-6


Днес станаха ясни и финалистити в турнира по двойки.

За титлата при юношите ще спорят Драгомир Драганов (ТК "Авеню", гр.Бургас) и Мориц Стоегер (Германия) срещу чехите Юкуб Новак и Юкуб Прашар.

Три българки ще играят във финала по двойки. Елена Кралева (ТК "Авеню", гр.Бургас) и Михаела Цонева (ТК "Кристи", гр.Дряново) ще срещнат Ралица Александрова (ТК "НСА", гр.София) и Мия Чудежова от Словакия.

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център СпортмедФИДУЕБ
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+