Пиронкова започна с победа участието си на "Ролан Гарос"

Пиронкова започна с победа участието си на
22-05-2011 03:00
Най-добрата българска тениситка Цветана Пиронкова започна с победа участието си на тазгодишното издание на „Ролан Гарос”. В среща от първи кръг пловдивчанката се наложи със 7/5 6/3 над Кейси Делакуа (Австралия) след близо час и половина игра. Победата беше от изключителна важност за Пиронкова и от гледна точка на факта, че благодарение на нея тя прекъсна серията си от шест поредни загуби. Във втория кръг на втория турнир от Големия шлем за годината българката ще се изправи срещу аржентинката Хисела Дулко, 51-ва в световната ранглиста. До момента двете са играли веднъж - през 2007 г. на турнира в Будапеща, а Дулко се наложи в два сета.Пиронкова се класира за втория кръг в Париж благодарение на невероятен обрат. В началото на мача тя на два пъти загуби подаването си и не успя да се възползва от цели пет точки за пробив. В резултат на това австралийката поведе с 4-1. Пиронкова обаче показа истинска класа, за да постигне обрат - тя спечели следващите осем точки  и в крайна сметка след четири поредни гейма поведе с 5-4. Делакуа спря серията на първата ни ракета, задържайки подаването си, но при 6-5 Цветана достигна до сетбол, възползва се още от първата си възможност и обратът в сета бе пълен - 7-5.Втората част започна с пробив за австралийката, която поведе с 3-2. Последва нов обрат за Пиронкова, която записа серия от четири поредни гейма и след близо час и половина игра пловдивчанката се поздрави с крайния успех.