Меню Вход

4 българчета се класираха за полуфиналите на турнир от Тенис Европа в София

4 българчета се класираха за полуфиналите на турнир от Тенис Европа в София
25-07-2019 14:26
4 родни тенисисти се класираха за полуфиналите на турнира за юноши и девойки до 14 г. Elia Cup. Надпреварата от втора категория на Тенис Европа се провежда на кортовете на ТК „Левски" в София.

 

Три българчета се класираха за полуфиналите при юношите.

№1 в схемата Илиян Радулов (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) победи Констиатин Манташ (Украйна) с 6-1, 6-4. На полуфиналите Радулов ще играе срещу Георги Георгиев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград). Георгиев се наложи над Данийл Саркисян (Русия) с 6-3, 6-2.

В другия полуфинал съперници ще бъдат Дейвид Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) и Роберт Гуна (Румъния). Симеонов елиминира Хуго Куклин (Великобритания) с 6-3, 4-6, 6-1. Гуна се наложи над Рафаел Зард (ТК "Диана", гр.София) с 6:2, 6:1.


Юноши 1/4 – финали :

№1 Илиян Радулов (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) – №6 Констиатин Манташ (Украйна) 6-1, 6-4

№8 Георги Георгиев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград) – №4 Данийл Саркисян (Русия) 6-3, 6-2

№15 Рафаел Зард (ТК "Диана", гр.София) – №5 Роберт Гуна (Румъния) 2-6, 1-6

№13 Дейвид Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) – №9 Хуго Куклин (Великобритания) 6-3, 4-6, 6-1


При девойките за полуфиналите се класира Мария Рогачева (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив). Рогачева победи друга българка Елизара Янева (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив) с 6-3, 6-2. На полуфиналите Мария ще играе срещу първата поставена Емилия Здравкович (Сърбия). Другите три българки отпаднаха на четвъртфиналите.


Девойки 1/4 - финали :

№5 Мария Рогачева (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) – Елизара Янева (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив) 6-3, 6-2

№4 Александра Габровска (ТК "15:40", гр.София) – №6 Найра Геворкян (Русия) 2-6, 6-7(5)

Габриела Митева (ТК "Дема", гр.София) – №2 Виктория Лачкова (Словакия) 3-6, 1-6

№10 Ива Иванова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) – №1 Емилия Здравкович (Сърбия) 4-6, 3-6


Илиян Радулов (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) и Георги Георгиев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград) се класираха за финала по двойки при юношите. Българчетата победиха разгромиха с 6-0, 6-2 румънците Георге Косма и Роберт Гуна от Румъния.

Александра Габровска (ТК "15:40", гр.София) и Ива Иванова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) се класираха за финала по двойки при девойките. Българките победиха с 6-3, 6-3 Алия Абас от Молдова и Виктория Лачкова от Словакия.

В турнира участват част от националните състезатели до 14 г. по програмата "Новите шампиони". Това са Илиян Радулов (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив), Георги Георгиев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград) и Мария Рогачева (ТК „Пловдив 1981"). И тримата национали се класираха за полуфиналите.

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център СпортмедФИДУЕБ
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeKinder+