Меню Вход

12 българчета започнаха с победи на турнир от Тенис Европа в Сливен

12 българчета започнаха с победи на турнир от Тенис Европа в Сливен
01-07-2019 20:07
12 българчета (5 юноши и 7 девойки ) се класираха за втория кръг на турнира до 16 годишна възраст в Сливен. Надпреварата е от трета категория на Тенис Европа и се провежда на кортовете на TK "Спорт Палас".

 

При юношите за втория кръг се класираха Мартин Десподов (ТК "15:40", гр.София), Димитър Пенчев (ТК "Кристи", гр.Дряново), Симеон Латинчев (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София), Александър Николов (ТК "Диана", гр.София) и Никола Керемедчиев (ТК "Дема", гр.София). Утре срещите от първия кръг ще изиграят още 7 български тенисисти.


Резултати – юноши 1- ви кръг :

№5 Мартин Десподов (ТК "15:40", гр.София) – Спирос Терлемес (Гърция) 6-0, 6-1

№ 8 Димитър Пенчев (ТК "Кристи", гр.Дряново) – Ори Барон (Израел) 6-3, 0-6, 6-1

Симеон Латинчев (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – Игор Кашукин (Русия) 6-3, 6-4

Александър Николов (ТК "Диана", гр.София) – Кристо Тимини (Кипър) 6-4, 6-3

№6 Никола Керемедчиев (ТК "Дема", гр.София)– Даниел Борисов (Ирландия) 6:3, 6:4

№1 Мустафа Гюнеш (Турция) – Лъчезар Каракашев (ТК "Левски", гр.София) 6-2, 6-0

№4 Николас Сфикарис (Гърция) – Станислав Стефанов (ТК "Вектор Тенис Спорт", гр.София ) 6-0, 6-1

Александру Димитру (Румъния) – Никола Шнайдеров(ТК "Габрово", гр.Габрово) 6-3, 6-4


При девойките за втория кръг се класираха Михаела Цонева (ТК "Кристи", гр.Дряново), Мая Александрова (ТК "Диана", гр.София), Полина Георгиева (ТК "Престиж", гр.Велико Търново), Андреа Дукова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София), Цвета Радева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен), Мария Танева (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) и Виктория Лазарова (ТК "Бароко Спорт", гр.София). Утре срещите от първия кръг ще изиграят още 8 български тенисистки.


Резултати – девойки 1- ви кръг :

№1 Михаела Цонева (ТК "Кристи", гр.Дряново) – Симона Ангелова (Македония) 6-3, 6-0

Мая Александрова (ТК "Диана", гр.София ) – Тар Декел (Турция) 3-6, 6-1, 6-1

Полина Георгиева (ТК "Престиж", гр.Велико Търново) – Димитра Георгакопулу (Гърция) 6-1, 6-0

Андреа Дукова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – Марина Магай (Русия) 6-3, 6-3

Цвета Радева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) – №5 Найра Геворкян (Русия) 6:2, 6:2

№3 Мария Танева (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) – Теодора Лиапи (Гърция) 6:1, 6:0

Виктория Лазарова (ТК "Бароко Спорт", гр.София) – Алесия Маринеску (Румъния) 2-6, 6-4, 6-3

Ела Страхл (Израел) – Стефани Георгиева (ТК "Кристи", гр.Дряново) 6:1, 6:4

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център СпортмедФИДУЕБ
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+