Меню Вход

Известни са полуфиналистите на сингъл и финалистите по двойки на Държавното лично първенство по тенис до 14 г.

Известни са полуфиналистите на сингъл и финалистите по двойки на Държавното лично първенство по тенис до 14 г.
14-06-2019 16:20
Днес станаха ясни полуфиналистите на сингъл и финалистите по двойки на Държавното лично първенство по тенис на открито за юноши и девойки до 14 годишна възраст. Надпреварата от календара на БФТенис се провежда на кортовете на ТК "15:40", гр.София.

 

За полуфиналите при юношите се класираха първите четирима поставени.

№1 в схемата Адрияно Дженев (ТК "Хасково", гр.Хасково) победи №6 Дейвид Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) с 6:2, 6:1. На полуфиналите Дженев ще играе срещу №3 Павел Маринов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна). Маринов се наложи със 7:5, 6:2 над №8 Анас Маздрашки (ТК "Егалите", гр.Несебър).

В другия полуфинал съперници ще бъдат №2 Илиян Радулов (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) и №4 Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София). Радулов победи с 6:1, 6:1 №5 Георги Георгиев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград). Марков елиминира 3:6, 6:3, 1:0 и отказване на №7 Димитър Пенчев (ТК "Кристи", гр.Дряново).


Юноши 1/4 – финали :

№1 Адрияно Дженев (ТК "Хасково", гр.Хасково) – №6 Дейвид Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) 6:2, 6:1

№3 Павел Маринов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) – №8 Анас Маздрашки (ТК "Егалите", гр.Несебър) 7:5, 6:2

№4 Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София) – №7 Димитър Пенчев (ТК "Кристи", гр.Дряново) 3:6, 6:3, 1:0 н.т.

№2 Илиян Радулов (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) – №5 Георги Георгиев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград) 6:1, 6:1


Първата поставена при девойките Йоанна Радулова (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) победи Мелиса Расим (ТК "Албена", гр.Пловдив) с 6:1, 6:2. За място на финала Радулова ще играе срещу осмата в схемата Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив). Любенова направи обрат и победи четвъртата поставена Ива Иванова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) с 1:6, 7:6(0), 6:2.

В другата полуфинална среща при девойките ще играят втората в схемата Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) и третата Ангела Ганева (ТК "Кристи", гр.Дряново). Константинова елиминира с 6:4, 6:2 Габриела Митева (ТК "Дема", гр.София). Ганева се наложи с 6:4, 6:3 над Анастасия-Александра Николова (ТК "Супер Спорт", гр.Варна).


Девойки 1/4 – финали

№1 Йоанна Радулова (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) – Мелиса Расим (ТК "Албена", гр.Пловдив) 6:1, 6:2

№8 Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) – № 4 Ива Иванова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) 1:6, 7:6(0), 6:2

№3 Ангела Ганева (ТК "Кристи", гр.Дряново) – Анастасия-Александра Николова (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) 6:4, 6:3

№2 Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) – Габриела Митева (ТК "Дема", гр.София) 6:4, 6:2


Днес станаха ясни и финалистите в турнирите по двойки. При юношите за титлата ще спорят Адрияно Дженев (ТК "Хасково", гр.Хасково) и Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София) срещу Илиян Радулов (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) и Дейвид Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново).

За финала при девойките се класираха Александра Габровска (ТК "15:40", гр.София) и Ива Иванова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) срещу

Анастасия-Александра Николова (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) и Мария Рогачева (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив).


Програма :

15.06 - 1/2 финали основна схема момчета и момичета и финали двойки момчета и момичета

16.06 - финали основна схема момчета и момичета

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център СпортмедФИДУЕБ
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeKinder+