Меню Вход

Известни са полуфиналистите на Държавното лично първенство по тенис на открито до 18 г.

Известни са полуфиналистите на Държавното лично първенство по тенис на открито до 18 г.
13-06-2019 18:29
Днес се изиграха четвъртфиналите на Държавното лично първенство по тенис на открито за юноши и девойки до 18 годишна възраст. Надпреварата от календара на БФТенис се провежда на кортовете на ТК "Спорт Палас", гр.Сливен.

 

При юношите №1 в схемата Антъни Генов (ТК "Авеню", гр.Бургас) победи №6 Мерт Рамадан (ТК "Хасково", гр.Хасково) 6:0, 6:1. На полуфиналите Генов ще играе срещу №4 Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София). Проданов се наложи над Александър Темов (ТК "Диана", гр.София) с 6:3, 4:6, 6:4

№2 Диан Недев (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) елиминира №5 Любослав Иванчев (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) с 6:4, 6:0. За място на финала Недев ще играе срещу Симеон Терзиев (ТК "Диана", гр.София). Терзиев се наложи с 6:3, 4:6, 7:5 над №3 Васил Димитров (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София).


Юноши 1/4 финали :

№1 Антъни Генов (ТК "Авеню", гр.Бургас) – №6 Мерт Рамадан (ТК "Хасково", гр.Хасково) 6:0, 6:1

№4 Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София) – Александър Темов (ТК "Диана", гр.София) 6:3, 4:6, 6:4

Симеон Терзиев (ТК "Диана", гр.София) – №3 Васил Димитров (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 6:3, 4:6, 7:5

№2 Диан Недев (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – №5 Любослав Иванчев (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) 6:4, 6:0


Първата поставена при девойките Даниела Димитрова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) победи Елена Тренчева (ТК "Про спорт", гр.София) с 6:1, 6:0. На полуфиналите Димитрова ще играе срещу №3 Даря Шаламанова (ТК "Дема", гр.София). Шаламанова направи обрат и се наложи над № 8 Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас) с 5:7, 7:5, 7:5

В другата полуфинална среща съпернички са Денислава Глушкова (ТК "Дема", гр.София) и Мария Танева (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора). Държавната шампионка до 16 г. Глушкова победи с 6:0, 6:0 Дария Великова (ТК "15:40", гр.София). Танева се наложи с 6:2, 4:6, 6:4 над седмата поставена Симона Георгиева (ТК "Супер Спорт", гр.Варна).


Девойки 1/4 - финали : 
№1 Даниела Димитрова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – Елена Тренчева (ТК "Про спорт", гр.София) 6:1, 6:0

№3 Даря Шаламанова (ТК "Дема", гр.София) – № 8 Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас) 5:7, 7:5, 7:5

Денислава Глушкова (ТК "Дема", гр.София) – Дария Великова (ТК "15:40", гр.София) 6:0, 6:0

Мария Танева (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) – №7 Симона Георгиева (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) 6:2, 4:6, 6:4


Програма :

14.06.2019 - 1/2 финали единично - юноши и девойки

15.06.2019 - финали единично - юноши и девойки

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център СпортмедФИДУЕБ
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeKinder+