Меню Вход

121 тенисисти участват в квалификациите на Държавното лично първенство по тенис на открито до 14 г.

121 тенисисти участват в квалификациите на Държавното лично първенство по тенис на открито до 14 г.
10-06-2019 19:52
Огромен интерес от тенисисти на Държавното лично първенство по тенис на открито за юноши и девойки до 14 годишна възраст. Надпреварата се провежда на кортовете на ТК "15:40", гр.София. 88 юноши и 37 девойки се включиха в квалификациите. Основната схема ще бъде съставена от 32 участника (24 директно приети + 8 квалификации). Утре ще се играят последните мачове от пресявките, а от сряда започват мачовете от основната схема.

За финалите в квалификациите при юношите се класираха :


Дейвид Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) – Александър Сеизов (ТК "Левски", гр.София)

Виктор Стайков (ТК "Левски", гр.София) – Константин Лечев (ТК "Диана", гр.София)

Мартин Павлов (ТК "Славия Бомел 9", гр.София) – Спас Даражански (ТК "Албена", гр.Пловдив)

Виторио Станков (ТК "Левски", гр.София) – Виктор Стоянов (ТК "Левски", гр.София)

Виктор Киров (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – Борислав Кирилов (ТК "Вектор Тенис Спорт", гр.София)

Светослав Ангелов (ТК "Албена", гр.Пловдив) – Александър Василев (ТК "15:40", гр.София)

Никола Маринов (ТК "Испано", гр.Варна) – Георги Панайотов (ТК "Джуниър Про", Пловдив)

Иван Иванов (ТК "Испано", гр.Варна) – Мартин Стефанов (ТК "Банкя", гр.София)


Четири девойки вече се класираха за основната схема. Това са Соня Илиева (ТК "Черно море Елит ", гр.Варна), Йоана Дряновска (ТК "Кристи", гр.Дряново), Ивона Савекова (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) и Гергана Мръвкова (ТК "Локомотив ", гр.Пловдив).

Утре ще се изиграят и последните четири мача от пресявките при девойките.


Девойки - програма и резултати :

Соня Илиева (ТК "Черно море Елит ", гр.Варна) – Калина Симеонова (ТК "Малееви", гр.София) 6:0, 6:1

Йоана Дряновска (ТК "Кристи", гр.Дряново) – Габриела Гудева (ТК "Свиленград", гр.Свиленград) 6:1, 6:0

Ивона Савекова (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) – Галена Кръстенова (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) 6:2, 6:2

Гергана Мръвкова (ТК "Локомотив ", гр.Пловдив) – Гергана Бунева (ТК "Банкя", гр.София) 6:4, 6:1

Александра Желева (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) – Анджелина Караминкова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора)

Атина Пападопулу (ТК "Славия Бомел 9", гр.София) – Стефани Георгиева (ТК "Кристи", гр.Дряново)

Алекса Каратанчева (ТК "Левски", гр.София) – Андреа Иванова (ТК "Славия Бомел 9", гр.София)

Естела Иванова (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) – Александра Ляпева (ТК "Славия Бомел 9", гр.София)


Програма

11.06 - квалификация момчета и момичета и първи кръг двойки

12.06 - първи кръг основна схема момичета и момчета

13.06 - втори кръг основна схема момчета и момичета и втори кръг двойки момчета и момичета

14.06 - 1/4 финали основна схема момчета и момичета и 1/2 двойки момчета и момичета

15.06 - 1/2 финали основна схема момчета и момичета и финали двойки момчета и момичета

16.06 - финали основна схема момчета и момичета

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център СпортмедФИДУЕБ
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeKinder+