Меню Вход

Оспорвани и драматични мачове на Държавното лично първенство на открито до 16 г.

Оспорвани и драматични мачове на Държавното лично първенство на открито до 16 г.
06-06-2019 17:09
Днес станаха ясни полуфиналистите на сингъл и финалистите на двойки на Държавното лично първенство по тенис на открито за юноши и девойки до 16 годишна възраст. Надпреварата от календара на БФТенис се провежда на кортовете на ТК "Левски", гр.София.

 

При юношите №1 в схемата Иван Пенев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) победи Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София) с 6:2, 6:1. На полуфиналите Пенев ще играе срещу №4 Ивайло Дечев (ТК "Авеню", гр.Бургас). Дечев се наложи над Димитър Пенчев (ТК "Кристи", гр.Дряново) с 6:2, 6:4. В другия полуфинал съперници ще бъдат №2 в схемата Пьотр Нестеров (ТК "Черно море Елит", гр.Варна) и Янаки Милев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив). Нестеров победи със 7:5, 6:2 Драгомир Драганов (ТК "Авеню", гр.Бургас). Милев елиминира Максим Хорозов (ТК "Джуниър Про", Пловдив) със 7:6(4), 7:5.


В мач продължил повече от 3 часа и половина Денислава Глушкова (ТК "Дема", гр.София) победи първата поставена при девойките Михаела Цонева (ТК "Кристи", гр.Дряново) с 5:7, 7:5, 6:2. На полуфиналите Глушкова ще играе срещу Лия Каратанчева (ТК "Левски", гр.София). Каратанчева елиминира петата поставена Надежда Петкова (ТК "Дема", гр.София) с 6:1, 4:6, 6:0. В другия полуфинал съпернички ще бъдат втората в схемата Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас) и Александра Ганева (ТК "Малееви", гр.София). Пеева победи с 6:4, 6:2 Мирела Шкумбова (ТК "Дема", гр.София). Ганева се наложи над Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) с 6:3, 6:4.


На двойки при юношите титлата спечелиха Пьотр Нестеров (ТК "Черно море Елит", гр.Варна) и Николай Неделчев (ТК "Разград", гр.Разград). На полуфиналите Несторов и Неделчев победиха с 6:1, 6:2 Явор Томов (ТК "Левски", гр.София) и Лъчезар Каракашев (ТК "Левски", гр.София). В спор за титлата Нестеров и Неделчев победиха без игра Адрияно Дженев (ТК "Хасково", гр.Хасково) и Велизар Илиев (ТК "Барс", гр.Велико Търново). Причината е заболяване на Илиев.


За финала на двойки при девойките се класираха Марина Христова (ТК "Черно море Елит", гр.Варна) и Мирела Шкумбова (ТК "Дема", гр.София) срещу Лия Каратанчева (ТК "Левски", гр.София) и Мария Танева (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора). Христова и Шкумбова елиминираха с 6:2, 6:2 Габриела Митева (ТК "Дема", гр.София) и Дария Великова (ТК "15:40", гр.София). Каратанчева и Танева победиха с 6:4, 6:4 Александра Ганева (ТК "Малееви", гр.София) и Стела Симеонова (ТК "Малееви", гр.София).


За финалната среща на смесени двойки се класираха Пьотр Нестеров (ТК "Черно море Елит", гр.Варна) и Мирела Шкумбова (ТК "Дема", гр.София) срещу Павел Маринов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) и Лия Каратанчева (ТК "Левски", гр.София).

Нестеров и Шкумбова победиха с 6:3, 4:6, 12-10 над Михаил Иванов (ТК "15:40", гр.София) и Дария Великова (ТК "15:40", гр.София). Маринов и Каратанчева се наложиха с 6:2, 6:4 над Денислав Маринов (ТК "Хемус", гр.Велико Търново) и Марина Христова (ТК "Черно море Елит", гр.Варна).


Програма :

07.06 (петък) 1/2 финали девойки единично

1/2 финали юноши единично

ФИНАЛ девойки двойки

ФИНАЛ смесени двойки

08.06 (събота) ФИНАЛ ДЕВОЙКИ

ФИНАЛ ЮНОШИ

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център Спортмед
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeErasmus +Kinder+