Страхотно! „Новите шампиони“ до 12 г. записаха шест победи от шест мача в Анталия

17-04-2019 17:57
Нови шест победи от шест мача записаха националите от „Б" отбора до 12 г. по програмата „Новите шампиони". Така и четирите българчета се класираха за третия кръг на сингъл. Родните тенисисти участват на турнира от първа категория на Тенис Европа в Анталия (Турция).

При момчетата Ивайло Симеонов (TK "Кристи", гр.Дряново) победи Хуго Белфраже от Швеция с 6-2, 6-2. Йоан Найденов (ТК "15:40", гр.София) се наложи над Исмаил Илдиз от Турция с 6-4, 6-1.

При момичетата Елизара Янева (TK "Стоянстрой", гр.Пловдив) разгроми с 6:1, 6:0 Назил Бардачи от Турция. Ева Николова (TK "Локомотив ", гр.Пловдив) не загуби гейм срещу друга представителка на домакините Озгул Сан – 6-0, 6-0.

В турнирите на двойки нашите представители се класираха за четвъртфиналите. При момчетата Йоан Найденов (ТК "15:40", гр.София) и Ивайло Симеонов (TK "Кристи", гр.Дряново) победиха с 3-6; 6-0; 10-2 Хуго Белфраже и Фабиан Енквист от Швеция.

При момичетата Елизара Янева (TK "Стоянстрой", гр.Пловдив) и Ева Николова (TK "Локомотив ", гр.Пловдив) се наложиха със 7:5, 6:1 над Мина Гавусоглу и Алин Санли от Турция.

България е в състав Йоан Найденов (ТК "15:40", гр.София), Ивайло Симеонов (TK "Кристи", гр.Дряново), Елизара Янева (TK "Стоянстрой", гр.Пловдив), Ева Николова (TK "Локомотив ", гр.Пловдив) с треньор Велиан Бакалов.