Меню Вход

11 българчета се класираха за четвъртфиналите на турнира от Тенис Европа в Сливен

11 българчета се класираха за четвъртфиналите на турнира от Тенис Европа в Сливен
17-04-2019 17:24
11 родни таланти (5 юноши и 6 девойки) ще играят на четвъртфиналите на турнира от трета категория на Тенис Европа в Сливен. Надпреварата е за юноши и девойки до 14 годишна възраст.

 

При юношите България има 5 представители в топ 8. Това са Павел Маринов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна), Адриано Дженев (ТК "Хасково", гр.Хасково), Джордж Лазаров (ТК "Дема", гр.София), Илиян Радулов (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) и Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София).


При девойките България класира 6 тенисистки на четвъртфиналите. Това са Йоанна Радулова (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив), Габриела Митева (ТК "Дема", гр.София), Ангела Ганева (ТК "Кристи", гр.Дряново), Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен), Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) и Александра Габровска (ТК "15:40", гр.София).


Резултати на българите от днес :


Юноши :

№1 Павел Маринов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) – Борислав Златанов (ТК "Пазарджик", гр.Пазарджик) 7-6(2), 6-4

№3 Адриано Дженев (ТК "Хасково", гр.Хасково) – Георги Георгиев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград) 6-0, 6-0

Джордж Лазаров (ТК "Дема", гр.София) – Лукас Ешер (Германия) 6-1 ,7-6(3)

№4 Илиян Радулов (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) – Апостолос Грамматикулис (Гърция) 6-3, 6-4

Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София) – Христиан Биджев (ТК "Малееви", гр.София) 6-4, 6-2

Велизар Илиев (ТК "Барс", гр.Велико Търново) – Артьом Худа (Украйна) 0-6, 3-6


Девойки :

№7 Йоанна Радулова (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) – Александра Неаску (Румъния) 6-1, 6-1

№8 Габриела Митева (ТК "Дема", гр.София) – Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) 7-5, 6-3

№5 Ангела Ганева (ТК "Кристи", гр.Дряново) – Мария Василевская (Русия) 6-2, 6-4

Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) – №1 Дария Шадчиева (Русия) 6-4, 6-1

Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) – №2 Полина Скопинцева (Русия) 6-0, 3-6, 7-5

№4 Александра Габровска (ТК "15:40", гр.София) – Ива Иванова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) 6-1, 6-1

Мария Рогачева (ТК „Пловдив 1981") – №6 Найра Геворкян (Русия) 5:7, 1:6

Натали Добрева (ТК "15:40", гр.София) – №3 Бриана Спатару (Румъния) 0:6, 2:6


В турнира участват „A" и „Б" националните отбори до 14 г. по програмата „Новите шампиони".

„А" нац. отбор е в състав Адриано Дженев (ТК "Хасково", гр.Хасково), Илиян Радулов (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив), Мария Рогачева (ТК „Пловдив 1981") и Йоанна Радулова (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) с треньор Георги Чочев.

„Б" нац. отбор е в състав Георги Георгиев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград), Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София), Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) и Ангела Ганева (ТК "Кристи", гр.Дряново) с треньор Даниел Ангелов.

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център СпортмедФИДУЕБ
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeKinder+