Меню Вход

10 българчета се класираха за втория кръг на турнира от Тенис Европа в Сливен

10 българчета се класираха за втория кръг на турнира от Тенис Европа в Сливен
15-04-2019 20:10
10 родни таланти започнаха с успех в основната схема на турнира от трета категория на Тенис Европа в Сливен. Надпреварата е за юноши и девойки до 14 годишна възраст. Утре срещите си от първия кръг ще изиграят още 19 българчета (10 юноши и 9 девойки).

 

Резултати на българските тенисисти:


Юноши :

Георги Георгиев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград)– Богдан Прекупеску (Румъния) 6-1, 6-2

№5 Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София)– Дейвид Симеонов (ТК "Кристи", гр.Дряново) 6-4, 6-2

Христиан Биджев (ТК "Малееви", гр.София) – Ливиу Попирлан (Румъния) 7-5, 6-4

Велизар Илиев (ТК "Барс", гр.Велико Търново) – №8 Димитър Пенчев (ТК "Кристи", гр.Дряново) 6-4, 6-1

Адриан Константин (Румъния) – Хари Радков (ТК "Левски", гр.София) 6-3, 6-3

Артьом Худа (Украйна) – Атанас Георгиев (ТК "Албена", гр.Пловдив) 6-0, 6-1

№2 Карл Лабитке (Германия) – Християн Боримечков (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив) 6-3, 6-2

Лукас Ечер (Германия) – №7 Анас Маздрашки (ТК "Егалите", гр.Несебър)

6-3, 6-0


Девойки :

№5 Ангела Ганева (ТК "Кристи", гр.Дряново) – Ралука Савин (Румъния) 6-4, 6-0

Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) – Лаура Буш (Швейцария) 6-2,

6-2

Йоана Константинова (ТК "Плевен-ПСК", гр.Плевен) – Лидия Енчева (ТК "Силистра", гр.Силистра) 6-2, 6-2

Ива Иванова (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) – Карла Кирлан (Румъния) 3-6, 6-2, 6-4

Емилия Любенова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) – Елена Драгут (Румъния) 6-2, 4-6, 6-2

№4 Александра Габровска (ТК "15:40", гр.София) – Яна Кирчева (ТК "15:40", гр.София) 6:2, 6:2

Александра Неаксу (Румъния) – Андреа Дукова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 6-4, 7-6(8)

№2 Полина Скопинцева (Русия) – Каталина Петрова (ТК "15:40", гр.София) 6-3, 6-3


В турнира участват „A" и „Б" националните отбори до 14 г. по програмата „Новите шампиони".

„А" нац. отбор е в състав Адриано Дженев (ТК "Хасково", гр.Хасково), Илиян Радулов (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив), Мария Рогачева (ТК „Пловдив 1981") и Йоанна Радулова (ТК "Тракия СКЛАТ", гр.Пловдив) с треньор Георги Чочев.

„Б" нац. отбор е в състав Георги Георгиев (ТК "Свиленград", гр.Свиленград), Виктор Марков (ТК "Диана", гр.София), Росица Денчева (ТК "Плевен 90", гр.Плевен) и Ангела Ганева (ТК "Кристи", гр.Дряново) с треньор Даниел Ангелов.

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център СпортмедФИДУЕБ
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeKinder+