Меню Вход

Шест български юноши ще участват в основната схема на "Пловдив къп"

Шест български юноши ще участват в основната схема на
15-04-2019 18:21
Шест български юноши ще вземат участие в основната схема на международния турнир по тенис за юноши и девойки до 18 години "Пловдив къп". 128 състезатели от 17 страни от всички континенти участват в 15-ото издание на състезанието от втора категория на календара на ITF. Надпреварата се провежда на кортове на ТК „Локомотив" и ТК „Албена" в Пловдив.

 

При юношите водач в схемата е Холгер Витус Руне (Дания), заемащ 25-о място в световната ранглиста, а при девойките с най-предно класиране е представителката на Израел Шавит Кимчи, която е на 55-о място в световната ранглиста. Всички най-добри българи от тази възрастова група участват в престижното състезание.

Симеон Терзиев (ТК "Диана", гр.София) записа три победи и успешно преодоля квалификацията. Освен Терзиев директно в основната схема ще вземат участие Антъни Генов (ТК "Авеню", гр.Бургас) , Пьотр Нестеров (ТК "Черно море Елит ", гр.Варна ), Диан Недев (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София), Иван Пенев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив) и Янаки Милев (ТК "Локо 98", гр.Пловдив).

При девойките за финалите на квалификациите се класираха Катерина Димитрова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) и Даря Шаламанова (ТК "Дема", гр.София)

Директно в основната схема при девойките ще участват Даниела Димитрова (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София), Дария Радулова (ТК "НСА", гр.София), Ралица Александрова (ТК "НСА", гр.София) и Елена Тренчева (ТК "Про спорт", гр.София).


Резултати на българските тенисисти от квалификациите :


Юноши :


1 кръг :

Алекс Ганчев (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) – Адриан Беженару (Румъния) 6-3, 6-2

Максимилиан Борисов (ТК "15:40", гр.София) – Неманя Марашевич (Босна и Херцеговина) 7-5, 2-6, 10-5

Самуил Конов (ТК "Приста 2011", гр.Русе) – Драгош Попенга (Румъния) 6-4, 5-7, 10-8

Ивайло Дечев (ТК "Авеню", гр.Бургас) – Симеон Терзиев (ТК "Диана", гр.София) 1-6, 1-6

Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София) – Михай Маринеску (Румъния) 6-2, 6-4

Габриел Зисис (ТК "Стоянстрой", гр.Пловдив) – Георги Северов (ТК "Диана", гр.София) 6-7(4), 2-6

Никола Киач (Сърбия) – Мерт Рамадан (ТК "Хасково", гр.Хасково) 4-6, 1-6

Джак Джоунс (Великобритания) – Виктор Григоров (ТК "НСА", гр.София) 6-0, 6-0

Михаел Михайлов (ТК "Августа Траяна", гр.Стара Загора) – Хорхе Планс (Испания) 4-6, 7-5, 5-10

Раду Маковей (Румъния) – Драгомир Драганов (ТК "Авеню", гр.Бургас) 6-4, 6-1

Кристиян Янус (Словакия) – Максим Хорозов (ТК "Джуниър Про", Пловдив) 6-0, 7-5

Васил Димитров (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) – Раду Папое (Румъния)

3-6, 6-4, 9-11

Веселин Киселков (ТК "Авеню", гр.Бургас) – Марио Алексич (Черна гора)

6-4, 4-6, 8-10

Кристоф Минарик (Словакия) – Марио Радев (ТК "15:40", гр.София) 6-4, 6-1

Лукас Палович (Словакия) – Димитър Симеонов (ТК "Виа Тенис Стар", гр.София) 6-1, 6-0

Матей Георгеску – Александър Темов (ТК "Диана", гр.София) 6-3, 5-7, 10-7


2 кръг :

Георги Северов (ТК "Диана", гр.София) – Самуил Конов (ТК "Приста 2011", гр.Русе) 2-6, 5-7

Марио Алексич (Черна гора) – Симеон Терзиев (ТК "Диана", гр.София) 5-7, 1-6

Лукас Палович (Словакия) – Алекс Ганчев (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) 6-2, 6-4

Раду Маковей (Румъния) – Максимилиан Борисов (ТК "15:40", гр.София)

6-2, 6-2

Мерт Рамадан (ТК "Хасково", гр.Хасково) – Раду Папое (Румъния) 1-6, 3-6

Кристоф Минарик (Словакия) – Денислав Проданов (ТК "15:40", гр.София) 6-4, 6-1


3 (финален кръг) :

Лукас Палович (Словакия) – Симеон Терзиев (ТК "Диана", гр.София) 2-6, 1-6

Кристоф Минарик (Словакия) – Самуил Конов (ТК "Приста 2011", гр.Русе)

6-3, 6-1


Девойки :


1 кръг :

Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас) – Милан Криш (Австралия) 6-2, 6-0

Силвия Костаче (Румъния) – Катерина Димитрова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) 4-6, 3-6

Беатрис Спасова (ТК "Черно море Елит", гр.Варна) – Емма Щаубер (Германия) 7-5, 6-2

Лина Николова (ТК "Испано", гр.Варна) – Сияна Найденов (Германия) 6-1, 6-1

Полина Акимова (Русия) – Даря Шаламанова (ТК "Дема", гр.София) 1-6, 2-6

Илица Амарей (Румъния) – Мирела Шкумбова (ТК "Дема", гр.София) 6-2, 6-3

Йоана Димитреску (Румъния) – Никол Русева (ТК "Престиж", гр.Велико Търново) 6-0, 6-1

Велизара Филева (ТК "Албена", гр.Пловдив) – Бианка Бехулова (Словакия) 0-6, 1-6

Дария Константин (Румъния) – Лилия Димова (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) 6-0, 6-4

Далиа Георгиева (ТК "Хасково 2015", гр.Хасково) – София Николае (Румъния) 2-6, 3-6

Михаела Цонева (ТК "Кристи", гр.Дряново) – Юлия Марко (Румъния) 0-6, 2-6

Викториа Бородулина (Русия) – Стела Симеонова (ТК "Малееви", гр.София) 6-1, 6-2

Стефана Лазар (Румъния) – Денислава Глушкова (ТК "Дема", гр.София) 6-4, 6-0

Белослава Велева (ТК "Ника", гр.Бургас) – Лавиния Танасие (Румъния) 5-7, 1-6


2 кръг :

Стела Пеева (ТК "Авеню", гр.Бургас) – Катерина Димитрова (ТК "Пловдив 1981", гр.Пловдив) 4:6, 5:7

Юлия Марко (Румъния) – Даря Шаламанова (ТК "Дема", гр.София) 3:6, 3:6

Дария Константин (Румъния) – Беатрис Спасова (ТК "Черно море Елит", гр.Варна) 6:2, 6:2

Бианка Барбулеску (Румъния) – Лина Николова (ТК "Испано", гр.Варна) 6:2, 6:1

Спонсори и партньори
Официални спонсориAES BulgariaMonbatБанкяУниверситетска болница
Официални партньориHEADAsicsМедицински Център СпортмедФИДУЕБ
Медийни партньори
ПартньориММСБОКITFTennis EuropeKinder+