Маринов и Габровска спечелиха срeбърни медали на Източно-Европейското първенство

16-03-2019 13:43
Павел Маринов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) и Александра Габровска (ТК "15:40", гр.София) спечелиха сребърни медали на Източно-Европейското първенство в Анталия (Турция). Надпреварата е за юноши и девойки до 14 годишна възраст.

При юношите Павел Маринов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна) отстъпи във финала с 5:7, 1:6 на Един Мулачич от Босна и Херцеговина. Анас Маздрашки (ТК "Егалите", гр.Несебър) завърши на пето място след успех с 6:4, 4:6, 2:0 и отказване на Лука Яануашвили от Грузия.

При девойките Александра Габровска (ТК "15:40", гр.София) загуби във финала с 5:7, 2:6 от първата поставена Яна Стоянова от Македония. Венета Генчева (ТК "Бароко Спорт", гр.София) отстъпи с 3:6, 0:6 на Ива Йованова от Македония и завърши на шесто място.

Вчера Павел Маринов и Анас Маздрашки (ТК "Егалите", гр.Несебър) спечелиха титлата на двойки при юношите.

Това беше втори пореден турнир от Източно-Европейското първенство. България се представи в състав Павел Маринов (ТК "Супер Спорт", гр.Варна), Анас Маздрашки (ТК "Егалите", гр.Несебър), Венета Генчева (ТК "Бароко Спорт", гр.София) и Александра Габровска (ТК "15:40", гр.София) с треньор Михаил Петров.

Турнирите бяха част от програмата за развитие на световната федерация ITF и Тенис Европа за развиващи се държави. България имаше привилегията отново да бъде поканена за участие от ITF и Тенис Европа.