Мартина Гледачева достигна до финал на турнир в Хърватска

17-10-2010 03:00

Мартина Гледачева постигна четири поредни победи на турнира с награден фонд $10,000, провеждащ се в Бол (Хърватска), но в спора за титлата претърпя тежко поражение с 0/6 0/6 от представителката на домакините Дияна Бановец.

В първи кръг 19-годишната българка не загуби дори и гейм, а във втори се наложи с 6-2 6-3 над полякинята Наталия Колат. На четвъртфиналите последва победа с 6-1 6-1 над квалификантката Деяна Райкович (Германия), а на полуфиналите Гледачева отстрани поставената под №5 румънка Ингрид Александра Раду с 6/2 5/7 6/3.

Това бе четвърти финал на турнири от такъв ранг за Мартина Гледачева, която все още не е спечелила първата си титла. Благодарение на доброто си представяне в Хърватска младата българка спечели 8 точки за WTA ранглистата, които ще ѝ осигурят място в Топ 500 на света.

През тази седмица Елица Костова също се представи отлично, записвайки пет поредни победи на турнира с награден фонд $50,000 в Жу-Ле-Тур (Франция), преди да бъде спряна от бившата №4 в света Йелена Докич (Австралия).

Костова бе поставена под №1 в квалификациите, където постигна три победи, а в първи кръг на основната схема отстрани със 7/6(8) 2/6 6/4 шестата поставена Ева Бирнерова (Чехия). Последва успех с 6/3 6/2 над французойката Миртий Жорж, а в спор за място на полуфиналите 20-годишната българка отстъпи с 3/6 4/6 на Йелена Докич.