Григор Димитров започна с победа участието си на чалънджъра в Рен

07-10-2010 03:00

Григор Димитров започна с победа участието си на чалънджъра с награден фонд 64,000 евро (плюс гостоприемство), провеждащ се във френския град Рен, отстранявайки с 1/6 6/0 6/4 представителят на домакините Лоран Рошет.

19-годишният българин започна слабо и изпитваше сериозни затруднения в своите сервис геймове, което доведе до бърз сет в полза на французина, но във втората част първата ни ракета пое контрола на случващото се на корта и след шест поредни гейма в негова полза резултата в сетовете бе изравнен. Третата част се реши с един пробив, постигнат при 3-3 гейма, а до края на двубоя Григор Димитров задържа преднината си, записвайки 16 победа в последните си 16 мача.

Във втори кръг на основната схема на чалънджъра в Рен младият българин ще играе срещу победителят от мача между канадеца Франк Данчевич или преминалия през квалификациите германец Матиас Бахингер, които ще излязат на корта във вторник.

Кликнете тук за всички резултати на българските тенисисти през тази седмица.