Вижте условията за кандидатстване по програмата Страхотен Григор спечели титлата в Синсинати! България приема срещите от Група III на зона Европа на Купа Дейвис Европейските ни шампионки до 12 г. станаха Отбор на годината За първи път в България ще се проведе курс ITF Level 2 по новата модулна система
01 / 05

Вижте условията за кандидатстване по програмата

ПОВЕЧЕ
02 / 05

Страхотен Григор спечели титлата в Синсинати!

ПОВЕЧЕ
03 / 05

България приема срещите от Група III на зона Европа на Купа Дейвис

ПОВЕЧЕ
04 / 05

Европейските ни шампионки до 12 г. станаха Отбор на годината

ПОВЕЧЕ
05 / 05

За първи път в България ще се проведе курс ITF Level 2 по новата модулна система

ПОВЕЧЕ

Бивши съотборници на финал на Мастърса до 14 г.

Съотборниците от първото издание на проекта „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ - Динко Динев и Драгомир Драганов, ще играят на финала на Мастърс турнира до 14 г. утре. Същото се отнася и за мача за титлата при девойките, където една срещу друга ще се изпраят Стела Пеева и Денислава Глушкова.

Надпреварата е и квалификация за определяне на отборите за третото издание на програмата и се провежда на кортовете на ТК „Диана“ в София. Право на участие в турнира имат най-добрите 8 при юношите и девойките, определени по ясни критерии от БФТ.
Динко Динев (ТК „Авеню“, Бс) стигна до финала след три победи без загубен гейм в групата си и успех на полуфинала днес срещу Димитър Пенчев (ТК „Кристи“, Дряново) с 6:1, 6:2.
Драгомир Драганов (ТК „Авеню“, Бс) също спечели и трите си мача в групата като загуби общо 9 гейма, а в полуфиналите днес победи Янаки Милев (ТК „Локо 98“, Пд) с 6:3, 5:7, 6:4.
При девойките в спор за титлата също ще се срещнат съотборнички от националния тим до 12 г., който завоюва първата в историята на тениса ни Европейска отборна купа, а именно Стела Пеева (ТК „Авеню“, Бс) и Денислава Глушкова (ТК „Дема“, Сф). Двете вече играха помежду си в групата, като победата бе за софиянката. Стела обаче спечели много оспорван полуфинал срещу третата от състава – Катерина Димитрова (ТК „Локо 98“, Пд) с 6:4, 2:6, 7:6(1). Дени пък победи в другия полуфинал Виолина Митрофанова (ТК "Спорт Палас", Сл) с 6:3, 7:6(5).
Утре от 9 часа на кортовете на ТК „Диана“ започват финала и мачовете за разпределение на местата при юношите, а веднага след това са и двубоите при девойките.
Проектът „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ се осъществява от БФТ и нейните партньори БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“.

Георги Георгиев и Росица Денчева спечелиха Мастърса до 11 г.

Георги Георгиев (ТК „Свиленград“) и Росица Денчева (ТК „Плевен 90“) спечели Мастърс турнира до 11 г., който бе и квалификация по програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“. Надпреварата се проведе на кортовете на ТК „15:40“ в София и в нея имаха право да участват 8-те най-добри при момичетата и момчетата в тази възраст според ранглистата на БФТ.


Всички тенисисти играха в група по 4, първите двама от които продължиха на полуфинали и финали, а вторите разпределиха местата от 5-о до 8-о.
Георгиев спечели и трите си мача в групата, като загуби само един сет. На полуфиналите той надигра Александър Василев (ТК „15:40“, Сф) с 6:3, 6:1, а на финала даде само един гейм на Павел Маринов (ТК „Купер Спорт“, Вн) – 6:0, 6:1.
В мача за трето място Анас Маздрашки (ТК „Егалите“, Несебър) обеди Александър Василев с 6:1, 6:3.


Денчева също спечели първото място в своята група след 3 успеха. На полуфиналите тя надигра Никол Николова (ТК „Испано“, Вн) с 6:1, 6:0, а в мача за титлата се справи с 6:2, 6:0 с Каталина Петрова (ТК „15:40“).
На трето място завърши Йоана Константинова (ТК „Плевен 90“) след победа над Никол Николова с 6:3, 6:1.
Денчева и Георгиев и тази година са част от „Б“ националния отбор до 12 г. по програмата „3Т“, на който в края на ноември предстои участие в последния турнир за годината – в Широки Брег, Босна и Херцеговина.
Програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ е съвместна инициатива на БФТ и нейните партньори БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“, която успешно се реализира за втора поредна година.

Динко Динев тръгна с победа в Испания

Динко Динев (ТК „Черноморец“, Бс) записа първа победа за нашите на международния турнир до 16 г. в Испания. Днес той бе единственият представител на „Б“ националния ни тим до 14 г. от програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“. Динко изигра тежък мач срещу испанеца Карлос Йоакин Мембривес, но успя да спечели в три сета – 6:4, 4:6, 6:1. Динев е поставен под номер 4 в схемата и в следващия кръг среща португалеца Томас Пинхо.

В схемата при юношите ще играе и Владимир Попов (ТК "Академик 83", Пд).
При девойките пък единствената ни представителка Катерина Димитрова (ТК „Локо 98“, Пд) е поставена под номер 1 и почива в първия кръг. Във втория нейна съперничка ще бъде испанката Палова Кабрера Гонсалес.
Участието на тримата български таланти е осигурено по програмата „3Т“ на БФТ и нейните партньори БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“. Треньор на отбора в Испания е Слави Делчев.

6 български победи на кортовете в Барселона

6 победи записаха българските млади тенисисти на силния международен турни за юноши и девойки до 16 г. в Барселона, който е от първа категория на Тенис Европа.
Водачът в схемата при юношите Антъни Генов отстрани Мило Газивода от Черна гора с 6:4, 6:1. №8 Пьотр Нестеров (ТК „Черно море Елит“, Вн) продължи напред без игра, след като съперникът му Пол Феиксас Панела се отказа от мача.
За жалост Максим Хорозов (ТК „Железничар“) напусна надпреварата на сингъл след загуба от №6 в схемата Макс Алкала Гури от Испания с 6:7(4), 2:6. Той тръгна от квалификациите, където записа две победи, успя и в първия кръг и продължава и на двойки. Двамата с Нестеров постигнаха победа над Газивода и Стефан Попович (Сър) с 3:6, 6:4, 10-5.
Генов и партньорът му на двойки Алекс Ганчев също продължават напред след успех над испанския тандем Гури/Санчес с 6:3, 6:2.
При девойките Дария Радулова (ТК „Август Араяна“, Ст.З), която е поставена под номер 6 в схемата, даде само два гейма на Аина Плана Вентоса (Исп) – 6:2, 6:0.
Мирела Шкумбова (ТК „Банкя“) отпадна след поражение от лидерката в схемата Кларине Лерби от Холандия с 2:6, 3:6.
Двете българки обаче продължават на двойки след успех над испанките Банде/Хиралт с категоричното 6:0, 6:0.
Участието на Нестеров, Хорозов, Радулова и Шкумбова в надпреварата е осигурено от БФТ и нейните партньори в програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ - БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“. Треньор на „А“ националния ни тим до 14 г. в проекта е Тодор Енев.

Всички българи продължават напред в Барселона

И петимата български тенисисти, които участват на турнира в Барселона, постигнаха победи в първия кръг на силната надпревара от първа категория на Тенис Европа за юноши и девойки до 16 г.

Миналият през квалификациите Максим Хорозов (ТК "Железничар 1996", Пд) записа трета победа в надпреварата, като се наложи с 6:1, 6:2 над Матиаш Музил от Чехия.

Водачът в схемата Антъни Генов не даде нито гейм на Оскар Техера Есенаро от Испания, а поставеният под номер 8 Пьотр Нестеров (ТК "Черно море Елит", Вн) постигна обрат срещу Бекхан Атлангериев от Русия – 2:6, 6:4, 6:4.

Нестеров и Хорозов постигнаха успех и на двойки, като надиграха австралийско-турския тандем Балдуин/Субаши с 6:3, 7:6(1).

При девойките 6-ата в схемата Дария Радулова (ТК "Августа Траяна", Ст.З) продължи без игра след отказа на съперничката й Маргарита Игнатиева от Латвия. Мирела Шкумбова (ТК "Банкя") пък спечели срещу Марта Торес Родригес от Испания с 6:2, 6:1. На двойки двете момичета почиват в първия кръг, а на ¼-финалите срещат местия тандем Балде/Хиралт.

Участието на Нестеров, Хорозов, Радулова и Шкумбова в надпреварата е осигурено от БФТ и нейните партньори в програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ - БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“. Треньор на „А“ националния ни тим до 14 г. в проекта е Тодор Енев.

Максим Хорозов влезе в схемата на турнира в Барселона

Максим Хорозов (ТК „Железничар”) спечели две победи в квалификациите и се класира за основната схема на турнира в Барселона до 16 г. Поставеният под номер 6 в пресявките българин се справи последователно с участващия с „уайлд кард“ Хуго Салмеров (Исп) със 7:5, 6:1 и с неговия сънародник Пау Фанло Мунуера с 6:3, 6:1 и си осигури място в същинската надпревара.
Съотборникът му в пловдивския клуб Алекс Ганчев обаче се отказа в решителния мач за класиране в схемата срещу Аристотелис Танос от Гърция и отпадна.
Поставен под номер 1 в схемата при юношите е българинът Антъни Генов, който тренира в испанската академия 4slam. Под номер осем е Пьотр Нестеров (ТК „Черно море Елит”).
При девойките Дария Радулова (ТК „Августа Траяна”) ще играе в схемата като №6, а Мирела Шкумбова (ТК „Банкя”) не е сред поставените.
Макар че надпреварата е от силната първа категория на Тенис Европа и то за юноши и девойки до 16 г., БФТ осигури участието в него на четиримата ни представите от „А“ националния състав до 14 г. по програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“. Надпреварата бе допълнително добавена в програмата на младите ни таланти, за което допринасят и партьорите на БФТ по проекта - БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“.
Треньор на националите в Барселона е капитанът ни за Купа „Дейвис“ Тодор Енев.

Виктор Марков спечели утешителния турнир на „Редута къп“

Виктор Марков (ТК „Диана“, Сф) спечели утешителния турнир при момчетата на „Редута къп“ до 12 г., който се провежда на кортовете на ТК „15:40“ в София.
На финала той надигра съотборника си от националния тим по програмата „3Т“ Павел Маринов (ТК „Супер Спорт“, Вн) с 4:1, 4:2. И двамата загубиха срещите си от първия кръг на основната схема от представители на Румъния и това ги изпрати в утешителната надпревара.

Viktor Markov Pavel Marinov


При момичетата титлата в консолейшън спечели квалификантката Аня Станкович от Сърбия, която спечели в три сета финала срещу представителката на клуба домакин „15:40“ (Сф) Александра Габровска с 2:4, 4:0, 4:2.
В основните схеми до полуфиналите достигнаха българите Димитър Пенчев (ТК „Кристи“, Дряново) и Анастасия-Александра Николова (TK "Супер Спорт", Вн).
Днес Пенчев победи Андрей Фирару от Румъния с 6:1, 1:6, 6:4 и в спор за място на финала ще срещне неговия сънародник Михай Александру Коман.
Николова пък спечели изцяло българския 1/4-финал срещу Йоана Радулова (TK "Тракия СКЛАТ", Пд) също след три сета – 2:6, 6:1, 6:2.
За жалост другите ни две четвъртфиналистки Росица Денчева (ТК „Плевен 90“) и Емилия Любенова (ТК „Авеню“, Бс) загубиха своите мачове и отпаднаха.
Денчева и Николова обаче ще играя утре във финала на двойки срещу румънски тандем.

finalisti nagr Reduta


Виктор Марков и Димитър Пенчев загубиха днес финала на каре при момчетата от Коман (Рум)/Джурич (Сър) с 1:6, 2:6.
Двамата ни финалисти, както и Росица Денчева, Георги Георгиев (ТК „Свиленград“), Павел Маринов, Ангела Ганева (ТК „Кристи“, Дряново) и Емилия Любенова са включени за „Редута къп“ в националните отбори по програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ на БФТ и нейните партньори БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“.

12 Reduta cup

Петима българи ще играят на 1/4-финалите на „Редута къп“

Петима български тенисисти се класираха за 1/4-финалите на международния турнир за момичета и момчета до 12 г. „Редута къп“ на кортовете на ТК „15:40“ в София.
При момчетата единствен от нашите до тази фаза достигна Димитър Пенчев, който надигра съотборника си в ТК „Кристи“ (Дряново) Давид Симеонов с 6:3, 6:1.
При момичетата обаче ще имаме 4 представителки и това са Росица Денчева (ТК „Плевен 90“), Емилия Любенова (ТК „Авеню“, Бс), Йоана Радулова (ТК „Тракия СКЛАТ“, Пд) и Анастасия-Александра Николова (ТК „Супер Спорт“, Вн).
Днес малката Роси имаше тежък мач срещу Мариа Йоана Секара от Румъния, но успя да спечели със 7:6(5), 7:5 и утре играе с квалификантката от Кипър Клио Мариа Йоану.
Любенова спечели с 6:4, 6:4 срещу Александра Неску (Румъния). Радулова се справи лесно с Аля Абас от Молдова с 6:0, 6:2, а Николова победи Тияна Сретенович от Сърбия с 6:2, 6:2.
Пенчев, Денчева и Любенова са част от националните ни отбори до 12 г. по програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ на БФТ и нейните партньори БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“.

Отборите до 12 г. от „3Т“ проведоха специална кондиционна тренировка

Специална кондиционна тренировка преди старта на турнира „Редута къп“ в София проведоха „А“ и „Б“ националните ни отбори до 12 г. по програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“.

Малките национали получиха ценни съвети от физиотерапевта на отбора ни за Купа „Дейвис“ Алгис Христов, който от тази година също е включен към щаба по проекта за подрастващи на Българската федерация по тенис.
Както е ясно, от миналогодишното първо издание на „3Т“ програмата с децата работи и психологът Николай Ганчев, а за двата отбора до 12 г. се грижат основно треньорите Валентин Димов и Даниел Ангелов.

12 1


За международния турнир „Редута къп“, който продължава на кортовете на ТК „15:40“ в София, в отборите са включени: Виктор Марков (ТК „Диана“, Сф), Димитър Пенчев (ТК „Кристи“, Дряново) и Росица Денчева (ТК „Плевен 90“), както и Георги Георгиев (ТК „Свиленград“), Павел Маринов (ТК „Супер Спорт“, Вн), Ангела Ганева (ТК „Кристи“, Дряново) и Емилия Любенова (ТК „Авеню“, Бс).

12 4


Проектът „3Т“ е инициатива на Българската федерация по тенис и нейните партньори БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“, който се провежда за втора поредна година. Критериите за кандидатстване за догодина може да намерите ТУК.

Променлив успех за нашите на „Редута къп“ днес

С променлив успех за българските тенисисти премина днешният втори ден на основните схеми при момчетата и момичетата до 12 г. от турнира „Редута къп“ на кортовете на ТК „15:40“ в София.
От 12-те ни участници нашите записаха 3 победи. 2 от тях са при момичетата, като напред продължават Йоана Радулова (ТК „Тракия СКЛАТ“, Пд) и Анастасия-Александра Николова (ТК „Супер Спорт“, Вн). При момчетата единственият успех постигна Димитър Къртев (ТК „Железничар 1996“, Пд), който надигра с 6:1, 6:0 участващия с „уайлд кард“ Мартин Христовски от Македония.


Турнирът е от трета категория на Тенис Европа и в него участват и двата национални отбора на България до 12 г. от програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“. За тази надпревара в „А“ състава са: Виктор Марков (ТК „Диана“, Сф), Димитър Пенчев (ТК „Кристи“, Дряново) и Росица Денчева (ТК „Плевен 90“) с треньор Валентин Димов.


„Б“ отборът е съставен от: Георги Георгиев (ТК „Свиленград“), Павел Маринов (ТК „Супер Спорт“, Вн), Ангела Ганева (ТК „Кристи“, Дряново) и Емилия Любенова (ТК „Авеню“, Бс), а треньор е Даниел Ангелов.
И двата мъжки тандема от тези отбори се класираха за полуфиналите в турнира на двойки.


Проектът „3Т“ е инициатива на Българската федерация по тенис и нейните партньори БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“, който се провежда за втора поредна година. Критериите за кандидатстване за догодина може да намерите ТУК.

Страница 1 от 10

Календар

Галерии

WTA жени (единично)
м. име т.
66 Цветана Пиронкова 919
132 Елица Костова 456
134 Изабелла Шиникова 436
150 Виктория Томова 390
209 Сесил Каратанчева 261
ATP мъже (единично)
м. име т.
13 Григор Димитров 2765
365 Александър Лазов  124
450 Димитър Кузманов 88
599 Александър Лазаров 51
912 Васко Младенов 15
 
Официални спонсори

 Logo Aes

 Logo Monbat 

logo fpi hotels resorts

Официални партньори

Head

Asics

Медийни партньори

tennis24 final

Социални партньори

Министерство на младежта и спорта

Български олимпийски комитет

ATPdavis-cupfed-cupITFTennisEuropeWTA
TENISUT CHESTNA IGRA LOGO1 

Българска федерация по тенис

София 1113
ул. "Незабравка" №3-5, Борисова градина

тел.: 0887 500 600
факс: 02 8703078
email: Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите.
Facebook