Вижте условията за кандидатстване по програмата Страхотен Григор спечели титлата в Синсинати! България приема срещите от Група III на зона Европа на Купа Дейвис Европейските ни шампионки до 12 г. станаха Отбор на годината За първи път в България ще се проведе курс ITF Level 2 по новата модулна система
01 / 05

Вижте условията за кандидатстване по програмата

ПОВЕЧЕ
02 / 05

Страхотен Григор спечели титлата в Синсинати!

05 / 05

За първи път в България ще се проведе курс ITF Level 2 по новата модулна система

ПОВЕЧЕ

Програмата „Тенисът – спорт за всички“ с проява и в Плевен

Четвъртък, 23 Юли 2015 16:21

pleven glavna

Преди няколко дни ТК „Плевен-90“ проведе регионално първенство до 12 години за момчета и момичета, с което стартираха проявите в региона от Програмата на Българската федерация по тенис и Министерството на младежта и спорта „Тенисът – спорт за всички“. В състезанието участие взеха рекорден брой клубове от Плевенския регион.

Топлото време не попречи по никакъв начин на участниците да демонстрират своите умения и възможности. При момчетата финалът беше между съотборниците в ТК „Кристи-Дряново“ Димитър Пенчев и Дейвид Симеонов, като успехът беше за Митко. Третото място си поделиха състезателите на ТК „Плевен-90“ Ангел Иванов и Емил Недялков.

Утешителният турнир спечели Никола Досев (ТК „Плевен-90“), надиграл с 6:2 Деян Валентинов ТК „Монтана“.

Цвета Радева (ТК „Плевен-90“) заслужи първото място при момичетата, след успех с 5:3, 5:4(5) над Михаела Цонева (ТК „Кристи-Дряново“). На трето място се класираха Ваня Косева (ТК „Царевец“-Горна Оряховица) и Гергана Минчева (ТК „Габрово“).

Всички призьори получиха купи, медали и грамоти, връчени им от регионалния координатор Тодор Бешевишки.

От 29 юли до 1 август ще се проведе и втората проява от програмата „Тенисът – спорт за всички“ – Държавното отборно първенство по „Тенис 10“, с участието на регионалните първенци от цялата страна.