Вижте условията за кандидатстване по програмата Страхотен Григор спечели титлата в Синсинати! България приема срещите от Група III на зона Европа на Купа Дейвис Европейските ни шампионки до 12 г. станаха Отбор на годината За първи път в България ще се проведе курс ITF Level 2 по новата модулна система
01 / 05

Вижте условията за кандидатстване по програмата

ПОВЕЧЕ
02 / 05

Страхотен Григор спечели титлата в Синсинати!

05 / 05

За първи път в България ще се проведе курс ITF Level 2 по новата модулна система

ПОВЕЧЕ
Items filtered by date: Февруари 2018 - Българска федерация по тенис

Григор Димитров и Роджър Федерер се класираха за финалната среща на АТР500 турнира в Ротердам.

Гришо се класира на 15-ия си финал, който е първи за него на турнира в Ротердам. В него той ще се опита да спечели девети трофей в кариерата си.

Димитров се наложи над №4 в схемата Давид Гофен с 6:3, 0:1 и отказване на белгиеца, който получи сериозен удар с топка в окото.

Григор успя да реализира втората си възможност за пробив и поведе с 3:1. В седмия гейм Гофен имаше две точки за рибрейк, но Димитров успя да ги отрази. При 5:3 българинът сервираше за частта. В гейм, продължил повече от 11 минути, Гришо реализира шестия си сетбол с шестия си ас в двубоя. Преди това той отрази и четири точки за връщане на пробива.

При първата точка на втория гейм на следващата част Гофен се удари в окото с топка, която отскочи от рамката на ракетата му. Димитров изтича да види какво се случва със съперника му, който не успя да продължи мача.

На финала в неделя от 16:30 часа българско време Григор ще играе срещу водача в схемата Роджър Федерер. Маестрото се наложи над Андреас Сепи с 6:3, 7:6(3).

Федерер ще играе в неделя за третата си титла в Ротердам след 2005 и 2012 година.

Финалната среща ще започне в 16.30 часа българско време.

Александър Лазов се класира на финал на тенис турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

На полуфиналите поставеният под № 8 Лазов победи със 7:5, 6:1 представителят на домакините Алтук Челикбелек. Срещата продължи 1 час и 34 минути.

В началото на срещата Лазов поведе с 3:0. Челикбелек върна пробива за 3:4. Александър направи решителен брейк в 12-ия гейм и затвори сета със 7:5 за 62 минути.

Във втората част Лазов спечели убедително с 6:1 за 31 минути.

За класирането си на финал Александър заработи 10 точки за световната ранглиста.

В спор за титлата ще играе срещу поставеният под №1 Атила Балаш от Унгария.

Националният отбор на България за юноши до 16 год. ще играе срещу Словакия в спор за седмото място на финалите на Европейската зимна купа.

Нашите момчета отстъпиха на Унгария с 1:2 победи в мач за разпределение на местата от пето до осмо.

Веселин Киселков ТК "Авеню", гр.Бургас загуби с 3:6, 5:7 от Зомбор Велч. Иван Пенев ТК "Локо 98", гр.Пловдив поведе със сет, но отстъпи с 6:1, 4:6, 2:6 на Петер Файта.

В срещата на двойки родните таланти Антъни Генов ТК "Авеню", гр.Бургас и Веселин Киселков направиха обрат и победиха с 0:6, 6:3, 10:7.

Надпреварата се провежда в Ронкин, Франция.

България е в състав Антъни Генов ТК "Авеню", гр.Бургас, Иван Пенев ТК "Локо 98", гр.Пловдив и Веселин Киселков ТК "Авеню", гр.Бургас със капитан Радослав Лукаев.

Освен България за топ 8 на Европа се класираха отборите на Франция, Унгария, Италия, Холандия, Русия, Словакия и Испания.

Националният отбор на България за юноши до 16 год. отстъпи Испания с 0:3 победи на финалите на Европейската зимна купа.

Така нашите момчета продължават борбата за местата от пето до осмо.

Иван Пенев ТК "Локо 98", гр.Пловдив загуби с 1:6, 3:6 от Марио Фернандес. Антъни Генов ТК "Авеню", гр.Бургас отстъпи с 0:6, 1:6 на Пабло Руиз.

В срещата на двойки Иван Пенев и Веселин Киселков ТК "Авеню", гр.Бургас загубиха с 3:6, 4:6 на испанската двойка.

Утре нашите момчета ще играят срещу Унгария.

Самуил Конов ТК "Испано", гр.Варна отпадна на четвъртфиналите на тенис турнира в Анталия (Турция). Надпреварата е от четвърта категория на ITF.

Конов отстъпи с 4:6, 1:6 на Матео Лугари от Италия.

Преди това поражение Самуил постигна три победи в Анталия. Той елиминира представителите на домакините Мухамед Ерел и поставеният под №10 Мустафа Ердоган и Кайл Танг от Китай.

Григор Димитров победи Андрей Рубльов с 6:3, 6:4 на четвъртфиналите на АТР500 турнира в Ротердам. С този успех първата ни ракета официално ще се завърне и под №4 в световната ранглиста, измествайки ранно отпадналия в зала „Ахой“ Александър Зверев.

На полуфиналите Димитров ще играе с Давид Гофен, който се класира без игра заради отказване на Томаш Бердих. Срещу белгиеца Гришо води с 5:1 победи в общия баланс, а последният успех дойде в мача за титлата на финалите на АТР в Лондон, когато Григор се наложи със 7:5, 4:6, 6:3.

Единствената победа на Гофен срещу Димитров е именно от Ротердам на четвъртфиналите миналата година.

С класирането си на полуфинал поставеният под №2 в схемата Димитров изравни най-доброто си постижение в Холандия.

В четвъртия гейм българинът стигна до точки за пробив и реализира втората възможност. При 5:3 Гришо сервираше за сета. Той поведе с 40:15 и спечели още при първия сетбол.

Във втората част, отново в четвъртия гейм, руснакът получи първата си точка за пробив. Григор успя да я неутрализира с отличен сервис. В седмия гейм Димитров поведе с 40:15 и реализира пробив.

При 5:4 Григор Димитров сервира за мача и реализира първия си мачбол.

Александър Лазов се класира за полуфиналите на тенис турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара. На четвъртфиналите поставеният под № 8 Лазов победи с 6:3, 6:3 втория в схемата Жоао Педро Сорджи от Бразилия. Александър не допусна нито един пробив и спечели мача за 1 час и 15 минути.

В първата част Лазов стигна до пробив за 4:2 и спечели с 6:3 за 42 минути. Във втория сет Лазов постигна два нови брейка и заслужено стигна до топ 4 на турнира.

За класирането си на полуфинал Александър заработи 6 точки за световната ранглиста.

За място на финал Лазов ще играе срещу Алтук Челикбелек от Турция или Деймиън Баярд от Франция.

Националката на България за „Фед Къп“ Изабелла Шиникова отпадна драматично на четвъртфиналите на турнира в Манакор (Испания) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под №3 Шиникова отстъпи с 6:2, 5:7, 6:7(4) на седмата в схемата Гиомар Де Реалес от Испания. Срещата продължи 2 часа и 26 минути, а Изабелла има за какво да съжалява.

В първата част българката спечели категорично с 6:2 за 3:1 минути. Добрата серия на Шиникова продължи и в началото на втория сет до 2:0. Испанката успя да върне пробива за 2:2. В 12-тия последен гейм Реалес стигна до нов брейк и спечели със 7:5.

В третата решителна част Шиникова поведе с 3:0. Изабелла сервира за мача при 5:4, но допусна да бъде пробита. Така се стигна до тайбрек. В него испанката поведе с 6:3 и при втората си възможност спечели мача.

За класирането си на четвъртфинал Изабелла Шиникова заработи 2 точки за световната ранглиста.

Националният отбор на България за юноши до 16 год. ще стартира срещу Испания на финалите на Европейската зимна купа. Нашите момчета се класираха между осемте най-добри отбори на Европа. Надпреварата ще се проведе в Ронкин, Франция.

Григор Димитров се класира на четвъртфинал в Ротердам за втора поредна година. Гришо запази 100-процентовия си актив срещу Филип Крайнович, побеждавайки сърбина и в четвъртия им двубой на ниво ATP. Димитров се наложи със 7:6(4), 7:5 и затвърди 90-те си точки от 2017-а, когато бе спрян на четвъртфинал от бъдещия финалист Давид Гофен.

За място на полуфиналите Димитров ще играе срещу Андрей Рубльов. Това ще е трети мач между двамата. Руснакът спечели на US Open 2017, а на тазгодишния Australian Open първата ни ракета взе реванш.

В петия гейм на първата част Григор успя да отрази четири точки за пробив преди да спечели подаването си. Стигна се до тайбрек. В него двамата размениха половините си при 3:3 точки. След двойна грешка на сърбина Димитров стигна до два сетбола при 6:4 и реализира още първия.

В откриващия гейм на втория сет Димитров стигна до първата си точка за пробив, но не успя да го осъществи. В 11-ия гейм Григор поведе с 40:0 при сервис на Краинович и реализира третата възможност за 6:5. След това Димитров сервираше за мача и при втория мачбол затвори срещата за 1 час и 46 минути.

Григор Димитров завърши с 12 аса. Той вкара 66 процента първи сервис и спечели 83 процента от точките при разиграването му.

Срещата между Гришо и Андрей Рубльов от Русия е в петък и е трета в програмата на централния корт в зала "Ахой".

От 12:00 часа наше време има мач на двойки. Не преди 13:30 излизат Томаш Бердих и Давид Гофен, а след тях ще се появят Димитров и Рубльов в четвъртфинален двубой.