Вижте условията за кандидатстване по програмата Страхотен Григор спечели титлата в Синсинати! България приема срещите от Група III на зона Европа на Купа Дейвис Европейските ни шампионки до 12 г. станаха Отбор на годината За първи път в България ще се проведе курс ITF Level 2 по новата модулна система
01 / 05

Вижте условията за кандидатстване по програмата

ПОВЕЧЕ
02 / 05

Страхотен Григор спечели титлата в Синсинати!

05 / 05

За първи път в България ще се проведе курс ITF Level 2 по новата модулна система

ПОВЕЧЕ
Items filtered by date: Септември 2017 - Българска федерация по тенис

6 победи записаха българските млади тенисисти на силния международен турни за юноши и девойки до 16 г. в Барселона, който е от първа категория на Тенис Европа.
Водачът в схемата при юношите Антъни Генов отстрани Мило Газивода от Черна гора с 6:4, 6:1. №8 Пьотр Нестеров (ТК „Черно море Елит“, Вн) продължи напред без игра, след като съперникът му Пол Феиксас Панела се отказа от мача.
За жалост Максим Хорозов (ТК „Железничар“) напусна надпреварата на сингъл след загуба от №6 в схемата Макс Алкала Гури от Испания с 6:7(4), 2:6. Той тръгна от квалификациите, където записа две победи, успя и в първия кръг и продължава и на двойки. Двамата с Нестеров постигнаха победа над Газивода и Стефан Попович (Сър) с 3:6, 6:4, 10-5.
Генов и партньорът му на двойки Алекс Ганчев също продължават напред след успех над испанския тандем Гури/Санчес с 6:3, 6:2.
При девойките Дария Радулова (ТК „Август Араяна“, Ст.З), която е поставена под номер 6 в схемата, даде само два гейма на Аина Плана Вентоса (Исп) – 6:2, 6:0.
Мирела Шкумбова (ТК „Банкя“) отпадна след поражение от лидерката в схемата Кларине Лерби от Холандия с 2:6, 3:6.
Двете българки обаче продължават на двойки след успех над испанките Банде/Хиралт с категоричното 6:0, 6:0.
Участието на Нестеров, Хорозов, Радулова и Шкумбова в надпреварата е осигурено от БФТ и нейните партньори в програмата „3Т – Тенис, Тийм, Талант“ - БНП „Париба“, „Адвент Груп“, „Атаро Клима“ и „Асикс“. Треньор на „А“ националния ни тим до 14 г. в проекта е Тодор Енев.

С титла и три медала завърши страхотното представяне на младите българските тенисисти на международния турнир до 13 год. „Dubrovnik Dud Bowl“.

В турнира по двойки при момчетата Александър Николов (ТК „Диана) спечели златен медал. Николов и Кристофър Норлин от Швеция спечелиха финалната среща с 9:6 срещу шведите Карлберг и Валлин.

На сингъл при момчетата Александър Николов спечели сребърен медал. На полуфиналите Николов се наложи Кристофър Норлин от Швеция със 6:7(7), 6:0, 6:0. Във финалната среща нашето момче отстъпи на друг швед Валлин с 3:6, 6:1, 3:6.

При момичетата Михаела Цонева (ТК „Кристи“, Дряново) спечели бронзово отличие. На полуфиналите Цонева загуби с 4:6, 1:6 от македонката Симева.

С три победи и само едно поражение Мария Танева (ТК „ Августа Траяна“, Стара Загора) завърши на престижното пето място.

В надпреварата по двойки Цонева и Танева спечелиха бронзов медал.

Общо три българчета Александър Николов (ТК „Диана), Мария Танева (ТК „ Августа Траяна“, Стара Загора) и Михаела Цонева (ТК „Кристи“, Дряново) представиха България в престижната надпревара в Дубровник, Хърватия.

Треньори на отбора са Ивайло Илиев и Йордан Димитров.

Наградите на победителите бяха връчени от местната легенда и победител от Уимбълдън Горан Иванишевич.

Турнирът Dubrovnik Dud Bowl от 2015 г. се провежда в две възрастови групи – до 11 и до 13 г. Надпреварата е известна като тази с най-големите награди за подрастващите – победителите до 11 г. са спонсорирани от Willson, а тези до 13 г. – от Yonex. Освен контракт за екипировка на съответната марка, те получават и безплатно участие на кампа, организиран Горан Иванишевич, а също и участие на кампа на IMG Academy в Брадентон, Флорида. Финалистите и полуфиналистите пък получават отстъпка за участие в тези лагери.

През миналата година Анастасия-Александра Николова стана победителка в надпреварата до 11 г. и участва в лагера на Горан Иванишевич.

По-рано през тази година Йоана Константинова спечели две втори места при 11-годишните.

Ивайло Керемедчиев TK "Дема", гр.София се класира за втория кръг на тенис турнира в Тирана (Албания). Надпреварата е за юноши и девойки до 18 год. на ITF.Керемедчиев направи обрат и се наложи с 4:6, 6:3, 6:4 над Лука Янкович от (Сърбия).

Никол Русева TK "Престиж", гр.Велико Търново постигна две победи на турнира от трета категория на Тенис Европа в Кишинев (Молдова). На сингъл поставената под №8 Русева победи румънката Мария Раду с 6:3, 6:3 и се класира на четвъртфинал. В надпреварата по двойки Никол Русева в тандем с Влада Хаетчая от (Молдова) се класираха на четвъртфинал. Русева и Хаетчая победиха с 3:6, 7:5, 10:7 Андриенко (Русия) и Дария Бутско (Беларус).

Катерина Димитрова TK "Локо 98", гр.Пловдив се класира финал в турнира по двойки в Никозия (Кипър). Надпреварата е за юноши и девойки до 16 год. от трета категория на Тенис Европа. Димитрова и Малия Констанину (Кипър) разгромиха с 6:2, 6:1 представителките на домакините Кристодулу и Йоану. Българката продължава напред и в турнира на сингъл, където ще играе на четвъртфинал.

Виктория Томова отпадна още на старта на тенис турнира в Сен Мало (Франция) с награден фонд от 60 хиляди долара. Първата ракета на България загуби от рускинята Валентина Ивахненко с 6:0, 2:6, 4:6.

Срещата започна великолепно за Томова, която спечели първата част на нула само за 24 минути игра. След това играта на Виктория спадна и тя допусна цели 7 пробива в следващите 9 гейма в които сервираше. Така логично Томова загуби следващите два сета с 2:6 и 4:6.

За участието си в първия кръг Виктория Томова заслужи една точка за световната ранглиста.

Изабелла Шиникова стартира с победи на сингъл и по двойки на тенис турнира в Хамамет (Тунис) с награден фонд от 15 хиляди долара.

На сингъл поставената под №1 Шиникова разгроми с 6:1, 6:1 испанката Меритхуел Перара за 56 минути игра. В надпреварата по двойки Изабелла и Анджелика Моратели (Италия) се наложиха с 6:3, 6:1 над Оливия Сонекус (Германия) и Витория Аватаджиати (Италия).

Диа Евтимова, Петя Аршинкова и Юлия Стаматова се класираха за втория кръг на международния турнир за жени във Варна. Надпреварата се провежда на кортовете на ТК "Супер спорт" и има награден фонд от 15 000 долара.

Втората в схемата Диа Евтимова преодоля за час квалификантката от Франция Жулиа Вюлпио с 6:3, 6:0.

Поставената под №6 Юлия Стаматова се наложи над друга българка Габриела Михайлова със 7:5, 6:1.

Седмата поставена Петя Аршинкова пък се справи с квалификантката Габриела Давидеску от Румъния с 6:1, 6:4.

Така общо шест българки се класираха за осминафиналите. Вчера това направиха Ани Вангелова, Гергана Топалова и Мелади Тодорова.

Участващата с "уайлд кард" Даниела Димитрова загуби от румънката  Кристина Адамеску с 3:6, 6:7(0). Квалификантката Александра Караманолева отстъпи с 4:6, 6:4, 2:6 на №4 Майа Лумсден (Великобритания). Невена Георгиева, която също мина през пресявките загуби с 4:6, 1:6 от Жаклин Ниландер (Швеция).

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на на турнира от сериите "Чалънджър" в Сибиу (Румъния) с награден фонд 43 хиляди долара. Националът на България за Купа "Дейвис" победи с 6:1, 7:5 Александър Мюлер от Франция за 83 минути игра. Мико се класира за основната схема като "щастлив губещ".

Кузманов спечели първата част само за 20 минути с 6:1. Във втората се стигна до размяна на по три пробива. При 5:5 Кузманов стигна до решителен брейк и след това затвори мача на собствен сервис със 7:5.

За класирането си за втория кръг Димитър Кузманов спечели 6 точки за световната ранглиста и 730 долара.

Друг българин Александър Лазов отпадна на старата на основната схема. Лазов загуби с 3:6, 4:6 от  четвъртия поставен Роберто Карбайес Баена от Испания за 99 минути игра. Баена проби още на старта на първата част за 2:0 и задържа предимството си до края на сета. Във втората част Баена стигна до брейк при 4:4 и след това затвори мача на собствен сервис.

Александър Лазов започна от квалификациите в Сибиу, където записа победи над украинеца Данило Калиниченко и руменеца Калин Манда.

Александър Лазаров се класира за втория кръг на тенис турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара. Лазаров се наложи с 6:1, 6:4 над Микиле де Кром от Холандия за 101 минути игра. Алекс контролираше срещата от самото начало и поведе с 5:0 в първата част. Лазаров затвори сета с 6:1 и поведе във втория с 2:0. След размяна на по един пробив Алекс затвори сета и мача с 6:4.

Александър започна участието си в турнира от квалификациите. Там той записа две убедителни победи над Бастиен Коли от (Швейцария) и Марвин Гревен (Германия). Лазаров не бе заявил предварително участие в този турнир и се наложи да започне от пресявките.

Днес Александър Лазаров ще започне и участието си в турнира по двойки в тандем с Александер Манапов от Германия.

И петимата български тенисисти, които участват на турнира в Барселона, постигнаха победи в първия кръг на силната надпревара от първа категория на Тенис Европа за юноши и девойки до 16 г.

Миналият през квалификациите Максим Хорозов (ТК "Железничар 1996", Пд) записа трета победа в надпреварата, като се наложи с 6:1, 6:2 над Матиаш Музил от Чехия.

Водачът в схемата Антъни Генов не даде нито гейм на Оскар Техера Есенаро от Испания, а поставеният под номер 8 Пьотр Нестеров (ТК "Черно море Елит", Вн) постигна обрат срещу Бекхан Атлангериев от Русия – 2:6, 6:4, 6:4.

Нестеров и Хорозов постигнаха успех и на двойки, като надиграха австралийско-турския тандем Балдуин/Субаши с 6:3, 7:6(1).

При девойките 6-ата в схемата Дария Радулова (ТК "Августа Траяна", Ст.З) продължи без игра след отказа на съперничката й Маргарита Игнатиева от Латвия. Мирела Шкумбова (ТК "Банкя") пък спечели срещу Марта Торес Родригес от Испания с 6:2, 6:1. На двойки двете момичета почиват в първия кръг, а на ¼-финалите срещат местия тандем Балде/Хиралт.

Продължава страхотното представяне на младите българските тенисисти на международния турнир до 13 год. „Dubrovnik Dud Bowl“. Александър Николов (ТК „Диана) и Михаела Цонева (ТК „Кристи“, Дряново) се класираха на полуфинал.

На четвъртфинал при момчетата Александър Николов даде само два гейма на Кристофър Карлберг (Швеция)и го победи с 6:2, 6:0. Така Александър записа четвърта поредна победа при само пет загубени гейма.

Александър Николов продължи с победите и в турнира по двойки при момчетата. Там Николов и Кристофър Норлин от Швеция се класираха на финал.

При момичетата Михаела Цонева постигна нови две победи. На осминафиналите Цонева се наложи с 6:1, 6:2 над Емина Лангарджа (Босна и Херцеговина). Българката продължи с победите и на четвъртфинал елиминира шведката Вестин с 6:2, 6:1.

След три поредни победи Мария Танева (ТК „ Августа Траяна“, Стара Загора) отпадна на четвъртфинал от румънката Местер с 5:7, 6:3, 3:6.

В турнира по двойки при момичетата Цонева и Танева загубиха на полуфинал.

Три българчета Александър Николов (ТК „Диана), Мария Танева (ТК „ Августа Траяна“, Стара Загора) и Михаела Цонева (ТК „Кристи“, Дряново) представят България в престижната надпревара в Дубровник, Хърватия.